Zabiegi na twarz podczas karmienia piersią
Zabiegi na twarz podczas karmienia piersią

Zabiegi na twarz podczas karmienia piersią

Zabiegi na twarz podczas karmienia piersią

Spis treści

Zabiegi na twarz podczas karmienia piersią to wszystkie te zabiegi, jakie bezpiecznie można wykonywać w tym okresie. Ponieważ niektóre zabiegi kosmetologiczne i medycyny estetycznej wykazują karmienie piersią i ciążę w swoich przeciwwskazaniach – wybierając się na zabieg do gabinetu kosmetologicznego, koniecznie upewnijmy się, że dane działania nie wpłyną negatywnie na nasze zdrowie i samopoczucie w tym czasie. Zwykle bywa tak, że specjalista medycyny estetycznej przedstawi specjalną kartę informacyjną i zada odpowiednie pytania, przedstawi wszystkie przeciwwskazania i dopiero wówczas dobierze odpowiedni zabieg lub technologię jego wykonania. 

Zabiegi na twarz podczas karmienia piersią – jak działają?

Zabiegi na twarz dedykowane kobietom karmiącym piersiom to wszystkie te zabiegi, które są nieinwazyjne, a więc nie wymagają jakiejkolwiek rekonwalescencji po opuszczeniu gabinetu. Zabiegi na twarz podczas karmienia piersią mogą być zarówno odżywcze, nawilżające, wygładzające, rozświetlające, jak i ujędrniające skórę – dlatego tak ważne jest, aby z pomocą doświadczonego kosmetologa i specjalistę z tego zakresu, odpowiednio dobrać zabieg na twarz dla siebie.

Zabiegi na twarz podczas karmienia piersią – które nie są dozwolone?

Do zabiegów, których nie powinno wykonywać się w czasie karmienia piersią, należą między innymi:

  •     peelingi chemiczne
  •     mezoterapia igłowa
  •     niektóre zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego
  •     fala uderzeniowa
  •     botoks

Podczas tego typu zabiegów poszczególne substancje mogą przedostawać się do mleka matki – dlatego zalecane jest wstrzymanie się na czas laktacji z ich wykonywaniem. Za w pełni bezpieczny zabieg na twarz podczas karmienia piersią uznawane jest między innymi osocze bogatopłytkowe, fibryna bogatopłytkowa, zabiegi wolumetryczne ATR – ze względu na wykorzystywanie całkowicie naturalnego, pozyskiwanego z odwirowanej krwi pacjenta preparatu.