Karboksyterapia VENUS C02 Therapy
Karboksyterapia VENUS C02 Therapy

Karboksyterapia CO2 VENUS Therapy

Karboksyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla (CO2) to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, polegający na śródskórnym lub podskórnym podaniu sterylnego gazu medycznego. Przedstawiana jest jako terapia skuteczna, bezpieczna, mało inwazyjna, niewymagająca znieczulenia. Charakteryzuje się ona bardzo szerokim spektrum zastosowania. Programy terapeutyczne obejmują zakres zmniejszenia tkanki tłuszczowej, terapii blizn, rozstępów, rewitalizację skóry i wielu innych problemów skórnych. 

Pierwsze terapie z wykorzystaniem gazu medycznego CO2 zastosowali już w latach trzydziestych poprzedniego stulecia francuscy kardiolodzy z uzdrowiska Royat Spa u pacjentów z zaburzeniami krążenia. W ciągu ostatnich dziesięciu lat wykorzystanie karboksyterapii stało się bardzo popularne, ze względu na swoją wysoką efektywność.

Terapia dwutlenkiem węgla postrzegana jest jako unikalna metoda, stosowana w dermatologii, dermatologii i kosmetologii estetycznej, a także w medycynie przeciwstarzeniowej.

Obejrzyj przygotowany przez nas film prezentujący możliwości i zalety urządzenia

Z pasji do piękna

Podstawowe informacje

Karboksyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla (CO2), znajduje swoje zastosowanie w imponującej liczbie wskazań – począwszy od skutecznego stymulowania procesów przeciwstarzeniowych i rewitalizujących, poprzez leczenie rozstępów, blizn i cellulitu, aż po leczenie wszelakich typów łysień.

Karboksyterapia VENUS C02 Therapy

Koszt zabiegu

150-250 zł

Karboksyterapia VENUS C02 Therapy

Czas zabiegu

20-60 minut

Karboksyterapia VENUS C02 Therapy

Znieczulenie

Nie

Karboksyterapia VENUS C02 Therapy

Odstępy

3-7 dni

Karboksyterapia VENUS C02 Therapy

Obszar

Twarz, dekolt, skóra głowy, brzuch, inne

1 Na czym polega zabieg?

Karboksyterapia oznacza kontrolowane zastosowanie oczyszczonego dwutlenku węgla, w celu poprawy krążenia w tkankach, elastyczności skóry, redukcji miejscowych nadmiarów tkanki tłuszczowej lub korekty efektu kosmetycznego uzyskanego po liposukcji.

Podanie iniekcyjnie dwutlenku węgla powoduje silne rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi i wyższe stężenie tlenu w okolicy zabiegowej, a także tworzenie nowych i udrożnienie już istniejących naczyń krwionośnych, poprzez co dochodzi do intensywnego pobudzenia skóry do silnego zagęszczenia, stymulacji metabolizmu tłuszczu, lub poprawę drenażu limfatycznego. Przy wykonanej serii zabiegowej tworzy się nowa sieć naczyniowa, co na stałe poprawia ukrwienie danego obszaru.

Zanim umówisz się na zabieg z użyciem Karbokstyterapii CO2 VENUS, zapoznaj się z przeciwwskazaniami opisanymi poniżej. Pamiętaj, aby przyjść co najmniej 20 min wcześniej, aby osoba wykonująca zabieg miała czas na określenie zakresu i metody zabiegu.

2 Czy zabieg Karboksyterapii jest bezpieczny?

Zabieg jest bezpieczny. Wykonujemy go urządzeniem, które posiada odpowiednie medyczne i techniczne raporty bezpieczeństwa. Ponadto każdy musi zostać zakwalifikowany do zabiegu, wypełniając przygotowaną kartę zabiegową z pytaniami i zapoznając się z przeciwwskazaniami do zabiegu. Dlatego bardzo ważnym elementem jest udzielenie prawdziwych odpowiedzi na pytania zadane w formularzu. Wówczas nasz kosmetolog będzie mógł rzetelnie ocenić możliwość przeprowadzenia zabiegu lub też odmówić jego wykonania.

Głównymi zaletami zabiegu karboksyterapii są: wysoka skuteczność oraz brak okresu rekonwalescencji.  Zabieg jest bezpieczny oraz daje szybkie i trwałe efekty.  Łączenie terapii z zastosowaniem dwutlenku węgla (CO2) z innymi zabiegami może zwiększyć efekty zabiegowe.

3 Jakie są oczekiwane efekty zabiegu?

Zabieg karboksyterapii powoduje zagęszczenie i wzrost napięcia skóry, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna. Natychmiastowo rozszerzają się naczynia krwionośne, zwiększając tym samym przepływ krwi. Wprowadzony dwutlenek węgla powoduje powstawanie pozytywnego stanu zapalnego w skórze właściwej, stymulując tym samym fibroblasty do produkcji kolagenu i włókien elastynowych. W zabiegach na ciało pozwala zredukować cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej.

Do głównych efektów zabiegowych zaliczamy:
- redukcja cellulitu,
- redukcja tkanki tłuszczowej,
- wzrost napięcia skóry,
- redukcja zmarszczek,
- redukcja cieni pod oczami,
- redukcja blizn i rozstępów,
- ujednolicenie kolorytu skóry,
- regulacja produkcji sebum.

4 Obszary zastosowania

Możliwe zakresy obszaru zabiegów, od dekoltu w górę:

- Twarz,
- Szyja,
- Dekolt,
- Skóra głowy,
- Ramiona.

Obszary od dekoltu w dół:
- Brzuch,
- Boczki,
- Uda,
- Pośladki,
- Łydki,

Zobacz jak wygląda zabieg

Prezentacja wideo

Karboksyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla (CO2), znajduje swoje zastosowanie w imponującej liczbie wskazań – począwszy od skutecznego stymulowania procesów przeciwstarzeniowych i rewitalizujących, poprzez leczenie rozstępów, blizn i cellulitu, aż po leczenie wszelakich typów łysień.

Najczęściej zadawane pytania

Pytania naszych klientów

Karboksyterapia VENUS C02 Therapy Jeśli masz jakieś pytania, przejdź do strony NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANYCH PYTAŃ

Gdzie znajduje się Strefa Piękna VIVI Estetic oraz Strefa Relaksu VIVI Massage?

Znajdujemy się przy ulicy Promiennej 6, w Żorach. Recepcja Strefy Relaksu VIVI Massage znajduje się na II piętrze (na domofonie nr 9). Natomiast recepcja Strefy Piękna na piętrze III (na domofonie nr 34). Dokładny adres mogą Państwo znaleźć w zakładce Kontakt lub u dołu strony.​

Cenę każdej usługi prezentujemy w dziale Cennik > Zabiegi, Masaże, Vouchery, Zaproszenia, Karnety.

Tak, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza wizyta, prosimy przybyć minimum 20-25 min. wcześniej, ponieważ konieczne jest zapoznanie się z oświadczeniem udzielenia zgody na wykonanie usługi.
Jeśli nie jest to pierwsza wizyta, prosimy o przybycie 15-20 minut przed umówioną godziną.

Godziny otwarcia znajdą Państwo w zakładce Kontakt lub u dołu strony. Godziny otwarcia Strefy Relaksu VIVI Massage różnią się od godzin otwarcia Strefy Piękna VIVI Estetic.

Najlepiej przez stronę booksy.pl lub też telefonicznie pod numerem telefonu 500-300-400, wybierając numer wewnętrzny 2 dla strefy Relaksu VIVI Massage lub 3 dla Strefy Piękna VIVI Estetic.

Każdy zabieg i masaż jest szczegółowo opisany na naszej stronie w zakładkach Oferta> Zabiegi, Masaże.

Tak, na wszystkie nasze usługi można zakupić Voucher podarunkowy. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Cennik> Vouchery/Zaproszenia/Karnety.

Tak, jak najbardziej jest możliwość płatności na raty w systemie MediRaty. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakładce Cennik> Na raty z MediRaty.

Honorujemy płatności kartą, gotówką, Blikiem, przelewem, zakupionym wcześniej voucherem lub zaproszeniem.

Tak za usługi można płacić voucherem. Pełną listę pytań i odpowiedzi co do voucherów znajdziecie Państwo w zakładce Cennik> Vouchery/Zaproszenia/Karnety.

Parking dla naszych gości znajduję się tuż przed budynkiem – za bramą wjazdową. Dodatkowe miejsca parkingowe znajdują się na parkingu sąsiadującym z VIVI Residence.

Recepcja VIVI Estetic jest czynna od godziny 9:00 do 21:00 w dni powszednie od poniedziałku do piątku, natomiast w soboty od godziny 9:00 do 14:00. Recepcja VIVI Massage czynna jest codziennie od godziny 7:00 do godziny 22:00.

Recepcja VIVI Estetic znajduje się na III piętrze w budynku przy ul. Promiennej 6 natomiast Recepcja VIVI Massage znajduje się na II piętrze w budynku przy ul. Promiennej 6.

Ogólny numer telefonu to 500-300-400. Aby połączyć się z recepcją VIVI Massage należy wybrać numer wewnętrzny 2. Jeśli chcecie Państwo połączyć się z recepcją VIVI Estetic należy wybrać numer wewnętrzny 3.

Nie trzeba zabierać żadnych rzeczy, wystarczy mała dawka dobrego humoru, resztę otrzymają Państwo bezpośrenio w salonie.

Tak, specjalnie wyznaczone miejsce parkingowe znajduje się w garażu podziemnym, skąd windą można udać się na inne piętra. Prosimy o kontakt przed przybyciem.

Tak, ale wirtualne. Dostępne są w systemie rezerwacyjnym i w każdym momencie można sprawdzić ich aktualny stan wykorzystania. Karnet przypisany jest do osoby dla której został wykupiony i nikt inny nie może z niego korzystać. Zabieg wykupiony w karnecie, oferowany jest z rabatami nawet do 50 % ceny. ​

Tak, przed zabiegiem wymagana jest konsultacja z Kosmetologiem, który kwalifikuje klienta do zabiegu, wyklucza przeciwwskazania.​

Zabieg karboksyterapii nie jest bardzo bolesny, jednakże wstrzykiwaniu gazu może towarzyszyć delikatne uczucie dyskomfortu związane z rozpieraniem gazu wewnątrz tkanek.

Zaleca się zaprzestać stosowania różnego rodzaju peelingów na skórę, nawet do dwóch ty-godni przed planowanym zabiegiem. Kilka dni przed zabiegiem nie powinno się również korzystać z solarium ani wystawiać skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Około tydzień przed zabiegiem zaleca się picie większej ilości wody.​

Bezpośrednio po zabiegu obszar zabiegowy będzie miejscami zaczerwieniony, tuż po zabiegu będą widoczne drobne ukłucia z widocznymi malutkimi pęcherzykami powietrza, jednak szybko się one wchłoną. Karboksyterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji i Pacjent od razu może wrócić do normalnych czynności.​

Karboksyterapia to dobre rozwiązanie dla tych, którzy pragną zadbać o wygląd swojej skóry. Wskazania do zabiegu to:

• Rozstępy
• Cienie pod oczami
• Cellulit (stadia I-IV)
• Zahamowanie i odwrócenie procesu wypadania włosów
• Zlokalizowana tkanka tłuszczowa
• Zmarszczki
• Łuszczyca
• Teleangiektazje
• Zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie
• Regeneracja dłoni
• Blizny
• Wspomagająco przy liposukcji
• Redukcja podwójnego podbródka
• Worki pod oczami
• Opadające powieki
• Rewitalizacja skóry
• Opuchlizna wokół oczu
• Blizny trądzikowe
• Fałdy nosowo-wargowe

Raczej nie stwierdzono powikłań. ​

Skórę należy traktować ze szczególną troską – nie poddawać jej mechanicznym naciskom – rozciąganiu, tarciu, uciskowi. Nie wolno jej eksponować na światło słoneczne. Zaleca się stosować specjalistyczne preparaty łagodzące.

Przed:
• Do zabiegu nie trzeba się szczególnie przygotowywać, bezpośrednio przed zabiegiem nie zaleca się picia kawy.
• Przed planowanym zabiegiem nie przyjmować aspiryny oraz innych środków obniżających krzepliwość krwi.
• Można zastosować maść wzmacniającą z witaminą K w miejscu, gdzie wykonywany będzie zabieg.

Po:
• Skóra bezpośrednio po zabiegu może być zaczerwieniona i delikatnie opuchnięta, objawy te mijają zwykle po kilku godzinach.
• Po zabiegu należy dbać o higienę obszaru zabiegowego.
• Nie należy opalać się oraz poddawać skórę silnym zmianom termicznym (ciepło-zimno).
• Przez 2-3 dni warto zrezygnować z siłowni.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: wiek powyżej 60 roku życia, ostry stan zapalny, podwyższona temperatura, urazy skóry (w tym otarcia naskórka), infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze, tatuaż lub znamiona w miejscu, który ma być poddany zabiegowi, nadmierne spożywanie alkoholu, oraz poniższe.

• ciąża i laktacja,
• przewlekłe choroby serca,
• zakrzepowe zapalenie żył,
• skaza krwotoczna,
• nieustabilizowana cukrzyca,
• guzki niewiadomego pochodzenia,
• zator tętnicy płucnej,
• jaskra,
• hemofilia,
• anemia sierpowata,
• ciężkie choroby płuc,
• niewydolność nerek,
• nieustabilizowane ciśnienie krwi,
• poikilodermia,
• zmiany zapalne i chorobowe w obszarze zabiegu,
• egzema, wysypka, skóra podrażniona i świeżo opalona,
• historia chorobowa blizn keloidowych, zaburzenia gojenia,
• przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne (w ciągu ostatnich 3 miesięcy) i z zakresu medycyny estetycznej (w ciągu ostatnich 30 dni),
• nowotwory i stany przed- i po- nowotworowe,
• choroby bakteryjne/wirusowe/grzybicze, np. opryszczka,
• epilepsja,
• niedawno przebyty zawał serca, dusznica,
• immunosupresja bądź choroby układu odpornościowego
• ogólne osłabienie i przeziębienie
• zaburzenia czucia i bólu, stwardnienie rozsiane, niedoczynność tarczycy (przeciwwskazania względne)

Pierwsze efekty są widoczne już po 1-2 dni od wykonania zabiegu, jednak jest to w dużej mierze kwestia indywidualna. Efekt docelowy jest widoczny po upływie 7-10 dni od wykonania zabiegu.

Efekty terapii uzależnione są od wielu czynników: wieku Pacjenta, systematyczności i regularności sesji, a także odpowiednio dobranej dawki gazu, prędkości podania i regulacji temperatury.
Karboksyterapia VENUS C02 Therapy

Zapraszamy do rezerwacji masażu

Potrzebujesz relaksu, naładowania akumulatorów, regeneracji? Poznaj moc dalekowschodnich masaży, które wpływają i na ciało i na umysł.

Karboksyterapia VENUS C02 Therapy