Masaż baby dla dzieci poniżej 5 lat + relaksacyjny dla rodzica
Masaż baby dla dzieci poniżej 5 lat + relaksacyjny dla rodzica

Masaż baby dla dzieci poniżej 5 lat

Masaż baby jest starożytną techniką masażu niemowląt i dzieci. Znany jest również pod nazwą „masażu Shantala”. Masaż ten dedykowany jest niemowlętom i z tą myślą został wprowadzony na europejski grunt przez znanego położnika o nazwisku Leboyer. Obecnie często stosowany jest również u dzieci starszych, nawet do 10. roku życia, które borykają się z problemami na poziomie emocji. Masaż w głównej mierze polega na wykonywaniu delikatnych ruchów, którym towarzyszą przyjemne bodźce dźwiękowe. Masaż ten potocznie nazywany jest także „Dotykiem Miłości”.

Masaż Shantala może być wykonywany już od pierwszych dni życia. Jednak zanim się do niego przystąpi, warto jednak ukończyć stosowny kurs. Pierwszy masaż może także wykonać dyplomowana masażystka znająca technikę Shantala, dlatego serdecznie zapraszamy do naszego salonu do strefy relaksu.

Z pasji do piękna

Podstawowe informacje

Masaż baby Shantala wykonywany jest w naszym salonie przez dyplomowaną masażystkę z wysp Bali. Zdecydowanie jest to masaż dla najmłodszych, mający na celu wyciszyć oraz złagodzić napięcia. Masaż ten głównie skupiony jest na doznaniach dziecka a nie doznaniach rodzica. 

Masaż baby dla dzieci poniżej 5 lat + relaksacyjny dla rodzica

Koszt masażu

320,00 - 380,00 zł

Masaż baby dla dzieci poniżej 5 lat + relaksacyjny dla rodzica

Czas masażu

60-90 minut

Masaż baby dla dzieci poniżej 5 lat + relaksacyjny dla rodzica

Obszar

Całe ciało

1 Jak przebiega masaż baby w dodatkowym masażem rodzica?

Przed każdym masażem rozmawiamy z rodzicem, aby uzyskać szerszą wiedzę na temat zachowań dziecka. Przekazane informacje pomogą masażystce zwrócić szczególną uwagę na zagadnienia opisane przez rodzica (o ile takie istotne zagadnienia występują). Choć rozmowa koncentruje się głównie na potrzebach malucha, to równie ważne są dla nas oczekiwania jego rodzica. I dziecko i rodzic mają wyjść z naszego salonu wyjątkowo zrelaksowani.

Oba masaże wykonywane są na specjalnie podgrzewanym łóżku do masażu. Dziecko, pod opieką masażystki, leży na jednym z łóżek, otulone ciepłym ręcznikiem. Natomiast rodzic leży tuż obok, relaksując się swoim masażem. Szczegóły masażu rodzica znajdują się w opisach poszczególnych typów masaży. Po przygotowaniu, masażystka rozpoczyna zabieg, masując delikatnie brzuszek dziecka, następnie ramionka, dłonie, po czym wraca ponownie na brzuszek. Kolejno masowane są nóżki dziecka, plecki, a na końcu twarzyczka. Do masażu używane są tylko i wyłącznie certyfikowane olejki znanej rodzicowi marki.

2 Ile czasu trwa taki masaż?

Czas masażu, uzależniony jest od wyboru rodzica i to rodzic decyduje, który z dostępnych długości masażu wybierze. Rekomendujemy, aby na pierwszy raz wybrać ta najkrótszą sesję masażu, ponieważ nie mamy pewności, jak zareaguje dziecko na dotyk obcej zupełnie osoby.

Czas pierwszego masażu uzależniony jest od wieku dziecka: im starsze, tym masaż może być dłuższy. Przyjmuje się, że dziecko około miesiąca życia nie powinno być masowane dłużej niż około 10 min. W przypadku dzieci od 3 do 4 miesiąca życia, masaż ten można nieco wydłużyć do około 20-25 min. Po 6 miesiącu życia dziecka, masaż można wykonywać przez ponad pół godziny, a po ukończeniu 1 roku życia, można wydłużyć już do 45 min.  

Czas masażu zależy w głównej mierze od tego jak wcześnie dziecko zaczęło otrzymywać podobne bodźce z zewnątrz, od własnych rodziców. Należy również podkreślić, że masaż ten nie jest żadnym zabiegiem rehabilitacyjnym. Bezwzględnie wykonywany jest w towarzystwie rodzica dziecka, nie zaś dalszych krewnych czy znajomych

3 Przeciwskazania

Przeciwwskazania u dzieci:
• dysplazja
• choroba nowotworowa
• epilepsja
• zakrzepica
• problemy limfatyczne
• infekcja
• czas po szczepieniu krótszy niż około 3-4 dni
• odmienne zachowanie dziecka, złe samopoczucie, którego przyczyny nie znamy
• czas od posiłku krótszy niż jedna godzina
• wysypka na skórze
• zranienie
• atopowe zapalenie skóry

Zobacz jak wygląda zabieg

Prezentacja wideo

Masaż baby jest starożytną techniką masażu niemowląt i dzieci. Znany jest również pod nazwą „masażu Shantala”. Masaż ten dedykowany jest niemowlętom i z tą myślą został wprowadzony na europejski grunt przez znanego położnika o nazwisku Leboyer. Obecnie często stosowany jest również u dzieci starszych, nawet do 10. roku życia, które borykają się z problemami na poziomie emocji.

Najczęściej zadawane pytania

Pytania naszych klientów

Gdzie znajduje się Strefa Piękna VIVI Estetic oraz Strefa Relaksu VIVI Massage?

Znajdujemy się przy ulicy Promiennej 6, w Żorach. Recepcja Strefy Relaksu VIVI Massage znajduje się na II piętrze (na domofonie nr 9). Natomiast recepcja Strefy Piękna na piętrze III (na domofonie nr 34). Dokładny adres mogą Państwo znaleźć w zakładce Kontakt lub u dołu strony.​

Cenę każdej usługi prezentujemy w dziale Cennik > Zabiegi, Masaże, Vouchery, Zaproszenia, Karnety.

Tak, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza wizyta, prosimy przybyć minimum 20-25 min. wcześniej, ponieważ konieczne jest zapoznanie się z oświadczeniem udzielenia zgody na wykonanie usługi.
Jeśli nie jest to pierwsza wizyta, prosimy o przybycie 15-20 minut przed umówioną godziną.

Godziny otwarcia znajdą Państwo w zakładce Kontakt lub u dołu strony. Godziny otwarcia Strefy Relaksu VIVI Massage różnią się od godzin otwarcia Strefy Piękna VIVI Estetic.

Najlepiej przez stronę booksy.pl lub też telefonicznie pod numerem telefonu 500-300-400, wybierając numer wewnętrzny 2 dla strefy Relaksu VIVI Massage lub 3 dla Strefy Piękna VIVI Estetic.

Każdy zabieg i masaż jest szczegółowo opisany na naszej stronie w zakładkach Oferta> Zabiegi, Masaże.

Tak, na wszystkie nasze usługi można zakupić Voucher podarunkowy. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Cennik> Vouchery/Zaproszenia/Karnety.

Tak, jak najbardziej jest możliwość płatności na raty w systemie MediRaty. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakładce Cennik> Na raty z MediRaty.

Honorujemy płatności kartą, gotówką, Blikiem, przelewem, zakupionym wcześniej voucherem lub zaproszeniem.

Tak za usługi można płacić voucherem. Pełną listę pytań i odpowiedzi co do voucherów znajdziecie Państwo w zakładce Cennik> Vouchery/Zaproszenia/Karnety.

Parking dla naszych gości znajduję się tuż przed budynkiem – za bramą wjazdową. Dodatkowe miejsca parkingowe znajdują się na parkingu sąsiadującym z VIVI Residence.

Recepcja VIVI Estetic jest czynna od godziny 9:00 do 21:00 w dni powszednie od poniedziałku do piątku, natomiast w soboty od godziny 9:00 do 14:00. Recepcja VIVI Massage czynna jest codziennie od godziny 7:00 do godziny 22:00.

Recepcja VIVI Estetic znajduje się na III piętrze w budynku przy ul. Promiennej 6 natomiast Recepcja VIVI Massage znajduje się na II piętrze w budynku przy ul. Promiennej 6.

Ogólny numer telefonu to 500-300-400. Aby połączyć się z recepcją VIVI Massage należy wybrać numer wewnętrzny 2. Jeśli chcecie Państwo połączyć się z recepcją VIVI Estetic należy wybrać numer wewnętrzny 3.

Nie trzeba zabierać żadnych rzeczy, wystarczy mała dawka dobrego humoru, resztę otrzymają Państwo bezpośrenio w salonie.

Tak, specjalnie wyznaczone miejsce parkingowe znajduje się w garażu podziemnym, skąd windą można udać się na inne piętra. Prosimy o kontakt przed przybyciem.

Najlepiej ubrać się wygodnie – w sposób, który umożliwi łatwe odsłonięcie obszaru zabiegowego.​

Podczas masaży wykorzystujemy olejki, świece do masażu firmy KANU. W przypadku masażu Kobido Tape, używamy kosmetyków marki CV Primary Essence.​

Masaż baby dla dzieci poniżej 5 lat + relaksacyjny dla rodzica

Zapraszamy do rezerwacji masażu

Potrzebujesz relaksu, naładowania akumulatorów, regeneracji? Poznaj moc dalekowschodnich masaży, które wpływają i na ciało i na umysł.

Masaż baby dla dzieci poniżej 5 lat + relaksacyjny dla rodzica