Zabiegi na rozstępy po ciąży
Zabiegi na rozstępy po ciąży

Zabiegi na rozstępy po ciąży

Zabiegi na rozstępy po ciąży

Spis treści

Zabiegi na rozstępy po ciąży to wszystkie te zabiegi, które mają na celu poprawę stanu i wyglądu skóry w obszarze dotkniętym zmianami. Zabiegi na rozstępy po ciąży wpływają na głębokie warstw skóry, a do najpopularniejszych z nich należą między innymi laser frakcyjny oraz osocze bogatopłytkowe, zabieg oryginalnym urządzeniem DERMAPEN 4.0. Dużym wsparciem mogą być również dodatkowe zabiegi wspomagające z wykorzystaniem fali uderzeniowej, bowiem niezwykle mocno wpływają na ukrwienie i poprawę krążenia w tych obszarach. W każdym z przypadków, w pierwszej kolejności warto przeprowadzić rozmowę konsultacyjną z specjalistą medycyny estetycznej, który dobierze najbardziej odpowiednie zabiegi. 

Zabiegi na rozstępy po ciąży – dla kogo?

Zabiegi na rozstępy po ciąży to propozycja tych świeżo upieczonych mam – które chcą zniwelować widoczność rozstępów w danych partiach ciała. Rozstępy to nic innego jak blizny – powstałe na skutek nadmiernego rozciągania się skóry w krótkim czasie. Na powstawanie rozstępów mają wpływ między innymi geny – dlatego tak ważne jest, aby po ciąży podjąć odpowiednie działania, mające na celu nie tylko poprawę estetyki skóry, ale również wzmocnienie pewności siebie. Dla wielu kobiet po ciąży – to właśnie rozstępy stanowią jeden z największych kompleksów, powodując między innymi blokadę przed założeniem krótkich spodenek w upalne, letnie dni.

Zabiegi na rozstępy po ciąży – który wybrać?

Niezależnie od wyboru konkretnego zabiegu – każdy mający na celu zmniejszenie widoczności rozstępów wnika w głębokie warstwy skóry, pozwalając na uzyskanie efektów już po pierwszej wizycie w salonie medycyny estetycznej. W ofercie zabiegów na rozstępy po ciąży znajdziemy dziś nie tylko laser czy osocze bogatopłytkowe, ale również terapię falą uderzeniową, która pozwala na wygładzenie blizn poprzez wytwarzanie energii w postaci ciśnienia o bardzo dużej częstotliwości. Fala uderzeniowa Shock Wave sprawdzi się zarówno w przypadku rozstępów po ciąży, jak i cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej w danym obszarze ciała.