Co wchodzi w zakres medycyny estetycznej?
Co wchodzi w zakres medycyny estetycznej?

Co wchodzi w zakres medycyny estetycznej?

Co wchodzi w zakres medycyny estetycznej?

Spis treści

W zakres medycyny estetycznej wchodzą te zabiegi, które mają na celu między innymi zniwelowanie widoczności zmarszczek, cellulitu, blizn czy rozstępów. Medycyna estetyczna to także modelowanie ust oraz zabiegi na ciało – między innymi przyspieszające redukcję tkanki tłuszczowej.

Medycyna estetyczna – czym jest?

Jak sama nazwa wskazuje – medycyna estetyczna to nic innego jak dział medycyny, który zajmuje się poprawą estetyki, wyglądu. To medycyna oferująca różnorodne sposoby korekty – mająca na celu podniesienie jakości życia, między innymi poprzez poprawę pewności siebie. Dla wielu osób zmagających się z kompleksami – medycyna estetyczna stanowi skuteczne rozwiązanie, pomagające poczuć się lepiej w swoim ciele. Medycyna estetyczna jest więc dziedziną, znajdującą się pomiędzy kosmetologią, a chirurgią plastyczną – oferującą bezpieczne, profesjonalne zabiegi zarówno na twarz, jak i ciało.

Medycyna estetyczna – dla kogo?

Medycyna estetyczna sprawdzi się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Nie ma górnej granicy wieku w jakim można ją stosować – ponieważ po zabiegi tego typu chętnie sięgają osoby w wieku 30 lat, jak i 50. Na zabiegi medycyny estetycznej decydują się też osoby po 20. roku życia – chcąc wesprzeć domową pielęgnację skóry twarzy i ciała licznymi możliwościami, jakie daje oferta gabinetów kosmetologicznych. Medycyna estetyczna nie poprawia jednak jedynie wyglądu – ale również pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Przykładem na tego typu działanie może być chociażby botoks – który zarówno niweluje zmarszczki, jak i wspiera leczenie bruksizmu.