Niewielkie narzędzie o wielkich możliwościach - Dermapen
Niewielkie narzędzie o wielkich możliwościach - Dermapen
Niewielkie narzędzie o wielkich możliwościach - Dermapen

Niewielkie narzędzie o wielkich możliwościach – Dermapen 4.0

 

Wygląda jak długopis, a został uznany za jedno z najlepszych narzędzi do zabiegów mezoterapii igłowej na świecie. Efekty jego zastosowania są bowiem zdumiewające, a sam zabieg – szybki, bezpieczny i bezbolesny.

Mikronakłucia skóry w celu wprowadzenia w jej głębsze warstwy substancji odżywczych są stosowane już od dawna, jednak Dermapen otworzył przed kosmetologami nowe możliwości. Wszystko dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł, które są w stanie wykonać, w zależności od modelu urządzenia, od 30 w chińskich wersjach do 120 nakłuć w ciągu sekundy na oryginalnym urządzeniu z niezwykłą precyzją co do miejsca i głębokości (regulowanej aż do 3 mm w głąb). Co się z tym wiąże? Już samo nakłuwanie skóry pobudza jej zdolności regeneracyjne i zwiększa produkcję białka młodości – kolagenu, a także elastyny i proteoglikanów. Mówiąc wprost, zabieg Dermapen stymuluje produkcję fibroblastów, czyli komórek występujących w skórze właściwej, odpowiedzialnych za produkcję jej głównych białek podporowych, które decydują o jędrności, gęstości i elastyczności. Wraz z mikronakłuciami wprowadzane są do skóry substancje odżywcze i regenerujące. To wszystko sprawia, że Dermapen wyjątkowo skutecznie walczy z utrwalonymi zmarszczkami, bliznami i rozstępami. Zabieg może być stosowany na całym ciele, najczęściej wybierane są: dłonie, uda, pośladki, twarz, piersi, ramiona, a nawet skóra głowy. Dzięki niewielkim rozmiarom Dermapen doskonale sprawdza się również podczas zabiegów odmładzających w okolicach oczu czy ust.

Szerokie możliwości mezoterapii igłowej z użyciem Dermapen

Dermapen z pewnością pomoże Ci osiągnąć zdrowszy i młodszy wygląd, usunąć zmarszczki, blizny (potrądzikowe, pooperacyjne) czy rozstępy. Zabieg szczególnie polecamy osobom, które posiadają skórę zwiotczałą, poszarzałą i „zmęczoną”, z licznymi przebarwieniami, rozszerzonymi porami i naczynkami. Mezoterapia igłowa z użyciem Dermapen zatrzyma również wypadanie włosów, skutecznie przeciwdziałając łysieniu, wzmacniając cebulki i pobudzając wzrost włosów. To z kolei prowadzi do poprawy ich gęstości i kondycji. Jak widać, zabieg z użyciem Dermapen jest bardzo uniwersalny, pomimo tego, że każdy problem skórny wymaga odrębnego podejścia i konsultacji. Warto podkreślić, że najlepiej wykonać serię od 3 do 6 zabiegów, aby pozytywny efekt zabiegu był wyraźnie widoczny i utrzymał się na dłużej. Listę przeciwwskazań do mezoterapii igłowej z użyciem Dermapen znajdziesz tutaj.

Dermapen – lepiej samemu, czy w salonie kosmetycznym?

Zacznijmy od ceny, nie tyle ceny samego zabiegu, ale ceny zakupu urządzenia Dermapen. Otóż waha się ona w granicach od ok. 79 zł w wersji Chińskiej na słynnym Allegro do kilkudziesięciu tys. Złotych w wersji oryginalnej! Ta różnica cenowa nie jest bez znaczenia. Tanie „dermapeny”, które niestety dość często są podróbkami markowego sprzętu, można bez problemu nabyć w sklepach internetowych czy marketach i samodzielnie wykonać zabieg mezoterapii igłowej w domu. Różnice w efektach zabiegów domowych i wykonywanych w profesjonalnych gabinetach medycyny jak np. VIVI Estetic, są jednak wyraźnie widoczne. Po pierwsze, w domowych warunkach ciężko jest zachować restrykcyjne warunki higieniczne i dobrać do danego problemu skórnego właściwe proporcje mezokoktajlu. Po drugie, tańsze „podróbki” urządzenia pozostawiają po zabiegu wyraźnie widoczne blizny i ślady. Tani aparat jest mniej precyzyjny, stąd łatwiej doprowadzić do ranek i blizn, szczególnie, gdy zabieg wykonuje osoba niedoświadczona i niewprawiona. Ponadto nieoryginalne „dermapeny” mogą działać zbyt silnie lub zbyt słabo i szybciej się przegrzewać. 

Zdecydowanie dobrze jest wiedzieć co jest lepsze – dermapen czy mezoterpia?

Sugerujemy zatem, aby korzystać ze autoryzowanych gabinetów Dermapen, które dysponują oryginalnym urządzeniem i profesjonalną konsultacją kosmetologiczną. W autoryzowanym gabinecie kosmetycznym możemy dokładnie dobrać czas trwania zabiegu, zaplanować całą terapię przemiany na kilka sesji do przodu oraz zastosować przewidziane przez producenta Dermapena, dedykowane i przebadane kosmetyki, które nie są niestety dostępne do zakupu przez nieautoryzowane gabinety, używające tanich chińskich podróbek. Podsumowując, nie każdy oferowany zabieg „dermapen” oferowany przez małe gabinety to prawdziwy i oryginalny zabieg DERMAPEN™. Owszem, jeśli ktoś szuka oszczędności kosztem bezpieczeństwa zdrowia i nie specjalnie zależy mu na efektach, może oczywiście podać się temu zabiegowi mezoterapii mikroigłwej w dowolnym gabinecie używając tanich podróbek. Jeśli jednak, zdrowie i wymagania co do efektu mają mieć znaczenie, warto sprawdzić, gdzie znajduje się autoryzowany przedstawiciel DERMAPEN™ i tam wykonać zabieg zgodnie ze ścisłymi procedurami zabiegowymi, na oryginalnych dedykowanych formułach aktywnych składników. Listę autoryzowanych przedstawicieli w Twoim mieście można sprawdzić wchodząc na stronę tutaj.

Podsumowywująca, można to porównać do naprawy samochodu w garażu i zapewne uda się go tanio naprawić lub skorzystać z oryginalnych części oraz procedur naprawczych producenta i przywrócić samochód do stanu idealnego w autoryzowanym salonie. Wybór jak zwykle należy do klienta.

Zarezerwuj termin  na zabieg w VIVI Estetic jeszcze dziś i przekonaj się na własnej skórze, jak niezwykły efekt można osiągnąć wykonując oryginalny zabieg DERMAPEN™!

Zarezerwuj NA MOMENT.PL