Na czym polega botoks?
Na czym polega botoks?

Na czym polega botoks?

Na czym polega botoks?

Spis treści

Botoks polega na wprowadzeniu niewielkiej dawki toksyny botulinowej w określone partie twarzy – mając na celu osłabienie wybranych mięśni, a co za tym idzie, wygładzenie konkretnych miejsc (na przykład czoła czy okolicy ust).

Botoks – dla kogo?

Botoks to propozycja dla osób, chcących zobaczyć szybkie rezultaty – w postaci zniwelowania widoczności zmarszczek. Skóra po botoksie staje się wygładzona, a mięśnie – rozluźnione i zrelaksowane. Pełne efekty zabiegu widoczne są najczęściej po 1-2 tygodniach, jednak już po około 4 dniach od zabiegu można zauważyć pierwsze zmiany. Botoks sprawdzi się zarówno przed wielkim wyjściem, jak i element regularnej troski o piękny wygląd skóry – a jego efekty utrzymują się zwykle od 3 do 6 miesięcy (w zależności od czynników takich jak między innymi styl życia pacjenta).

Na czym polega botoks?

Botoks – jak długo trwa zabieg?

Botoks to zabieg szybki, skuteczny oraz – przeprowadzony w odpowiednich, profesjonalnych warunkach – bezpieczny. Wprowadzenie toksyny botulinowej nie trwa zwykle dłużej niż 15 minut – co sprawia, że coraz to więcej osób decyduje się na wygładzenie zmarszczek właśnie poprzez wstrzyknięcie toksyny botulinowej. Botoks – stosowany w regularnych odstępach czasu – wydłuża czas powrotu mięśni do swojej naturalnej aktywności, zapewniając efekt wygładzonej, wyraźnie odmłodzonej skóry.