Czy wstrzykiwanie botoksu boli?
Czy wstrzykiwanie botoksu boli?

Czy wstrzykiwanie botoksu boli?

Czy wstrzykiwanie botoksu boli?

Spis treści

Wstrzykiwanie botoksu nie jest bolesne – co sprawia, że coraz to więcej osób decyduje się skorzystać z tego wyjątkowego zabiegu medycyny estetycznej. Botoks polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej – a jego efekty mogą utrzymywać się nawet do 6 miesięcy. Najczęściej stosuje się go jako metodę zniwelowania tak zwanej „lwiej zmarszczki” czy „kurzych łapek”. W rękach doświadczonego specjalisty medycynę estetycznej, zabieg ten będzie niemal nieodczuwalny. 

Botoks – co warto wiedzieć?

Botoks skierowany jest do kobiet i mężczyzn w różnych przedziałach wieku – nie tylko dla osób z dojrzałą, wiotką skórą. Na pierwsze oznaki działania toksyny botulinowej musimy poczekać od kilku dni do tygodnia – jednak pełny widoczny efekt zauważymy dopiero po 14-21 dniach od zabiegu, co sprawia, że botoks staje się coraz to chętniej wybierany nawet przez te osoby, które kiedyś podchodziły do niego nieco sceptycznie. Przy pomocy botoksu z powodzeniem zniwelujemy nie tylko zmarszczki mimiczne, w niewielkim stopniu poprawimy wygląd ust. To w pełni bezpieczna metoda poprawy wyglądu – ważne jednak, aby zabieg przeprowadzał doświadczony specjalista medycyny estetycznej, posiadający odpowiednią wiedzę i kompetencje w tym zakresie.

Wstrzykiwanie botoksu – co daje?

Poprzez wstrzykiwanie botoksu – przewodzenie impulsów nerwowych zostaje zahamowane, a co za tym idzie, zablokowaniu ulegają te skurcze mięśni twarzy, które odpowiedzialne są za tworzenie się zmarszczek w konkretnych obszarach. Botoks rozluźnia mięśnie – pozostawiając skórę widocznie wygładzoną, pozbawioną zmarszczek. Botoks możemy zastosować jednorazowo bądź powtarzać zabieg wtedy, kiedy toksyna botulinowa przestanie działać. Choć za czas utrzymywania się botoksu uznaje się okres od 3 do 6 miesięcy – efekty zabiegu mogą pozostać z nami nawet do 8 miesięcy po wstrzyknięciu.