Co się dzieje z botoksem po latach?
Co się dzieje z botoksem po latach?

Co się dzieje z botoksem po latach?

Co się dzieje z botoksem po latach?

Spis treści

Po latach stosowania botoksu organizm zwykle przyzwyczaja się do działania toksyny botulinowej – co oznacza, że dawki, które wcześniej przynosiły oczekiwany rezultat, mogą stać się niewystarczające.

Botoks – co jaki czas powtarzać?

Ponieważ efekty botoksu zwykle mijają po 3-6 miesiącach (w zależności od między innymi stylu życia pacjenta) – aby zatrzymać je na dłużej, warto powtarzać zabieg. Regularne stosowanie toksyny botulinowej we właściwych dawkach pozwala na wydłużenie okresu pomiędzy zabiegami. Botoks – wykonywany w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych – jest nie tylko niezwykle szybki (trwa zwykle około 15 minut), ale również w pełni bezpieczny!

Botoks – jak działa?

Botoks powoduje tymczasowy paraliż mięśni – dzięki czemu skóra staje się napięta i wygładzona. Aplikacja toksyny botulinowej rozluźnia mięśnie twarzy – co sprawia, że wygląda ona na odmłodzoną i wyraźnie wypoczętą. Co ważne – botoks nie zmienia rysów twarzy, a jedynie osłabia mięśnie. Na pierwsze efekty po zabiegu zwykle czeka się około 3-4 dni – ponieważ to właśnie po upływie kilku dób wstrzyknięta substancja zaczyna realnie działać.

Sprawdź również czy wstrzykiwanie botoksu jest bolesne.