Cellulit – czym jest i w jaki sposób się go pozbyć?
Cellulit – czym jest i w jaki sposób się go pozbyć?

Cellulit – czym jest i w jaki sposób się go pozbyć?

Cellulit – czym jest i w jaki sposób się go pozbyć?

Spis treści

Cellulit to problem, z którym boryka się wiele osób, niezależnie od wieku czy płci. Jest to stan, w którym skóra przyjmuje wygląd tzw. “skórki pomarańczowej” lub “materaca”, co jest wynikiem nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej pod skórą. Cellulit może występować w różnych częściach ciała, ale najczęściej dotyka biodra, uda i pośladki. W tym artykule dowiesz się o skutecznych sposobach walki z niechcianym cellulitem.

Jak powstaje cellulit?

Cellulit powstaje w wyniku szeregu procesów w organizmie. Głównymi czynnikami prowadzącymi do jego powstania są: niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej, genetyka, hormonalne zmiany w organizmie oraz nieprawidłowa mikrokrążenie krwi i limfy. Wszystko to prowadzi do zwiększenia ilości i rozmiaru komórek tłuszczowych, które zaczynają naciskać na otaczające tkanki, powodując charakterystyczny wygląd skóry.

Jak pozbyć się cellulitu?

Pozbycie się cellulitu nie jest łatwym zadaniem, ale jest możliwe. Wymaga to jednak konsekwencji, cierpliwości i przede wszystkim odpowiedniego podejścia. Najważniejsze jest połączenie zdrowego stylu życia z odpowiednimi zabiegami antycellulitowymi.

Zabiegi antycellulitowe w salonie piękna VIVIEstetic

Salon piękna VIVIEstetic oferuje szereg skutecznych zabiegów antycellulitowych, które pomogą Ci w walce z tym problemem. Poniżej przedstawiamy kilka z nich, których działanie znacząco wpłynie na skuteczną redukcję cellulitu.

CoolCell

Zabieg z użyciem formuły CoolCell zapobiega nadmiernemu odkładaniu się tłuszczu i przyspiesza proces lipolizy. Powoduje nawodnienie komórek, przez co skóra się napina i wygładza, a jej wzmożone właściwości drenujące przyspieszają mikrokrążenie. Stymuluje proces lipolizy i kontroluje metabolizm lipidów. Przyspiesza przemianę materii, redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej oraz zapobiega odkładaniu się substancji lipidowych w warstwie podskórnej. Pobudzając przepływ limfy, zmniejsza objawy cellulitu i zapobiega nierównomiernemu rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Ceny zabiegu zaczynają się od 400 zł za jeden obszar.

Fala uderzeniowa Shock Wave Medic Pro

Fala uderzeniowa Shock Wave Medic Pro to zabieg, który wykorzystuje energię fal uderzeniowych do walki z cellulitem. Zabieg ten poprawia mikrokrążenie, przyspiesza metabolizm komórek tłuszczowych i stymuluje produkcję kolagenu, co prowadzi do wygładzenia skóry. Ceny zabiegu zaczynają się od 150 zł za jeden obszar.

VelaShape IV Derma Q IR

VelaShape IV Derma Q IR to zabieg, który łączy kilka technologii: podczerwień, radiofrequencję i masaż podciśnieniowy. Dzięki temu zabieg ten jest niezwykle skuteczny w redukcji cellulitu i modelowaniu sylwetki. Ceny zabiegu zaczynają się od 300 zł za jeden obszar.

Limfodren Presso 360 IR

Limfodren Presso 360 IR to zabieg, który poprawia mikrokrążenie i przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu, co przyczynia się do redukcji cellulitu. Ceny zabiegu zaczynają się od 100 zł za jeden obszar.

Fala radiowa RET CET

Fala radiowa RET CET, to zabieg, który stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do wygładzenia skóry i redukcji cellulitu. Ceny zabiegu zaczynają się od 150 zł za jeden obszar.

Karboksyterapia CO2

Karboksyterapia CO2 to zabieg, który polega na podaniu pod skórę dwutlenku węgla. Zabieg ten poprawia mikrokrążenie, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, a także przyspiesza metabolizm komórek tłuszczowych. Ceny zabiegu zaczynają się od 150 zł za jeden obszar.

Indywidualne podejście do klienta

W salonie piękna VIVIEstetic zawsze podchodzimy indywidualnie do każdego klienta. Wiemy, że nie ma dwóch identycznych osób i każdy z nas ma inne uwarunkowania. Dlatego nasz specjalista, bazując na swoim doświadczeniu, dobierze najbardziej skuteczną metodę walki z cellulitem. Podsumowując, walka z cellulitem wymaga połączenia różnych metod, takich jak zdrowa dieta, regularna aktywność fizyczna, masaże i zabiegi medycyny estetycznej, a także odpowiednie kosmetyki. Nie można zapominać również o systematycznym spożywaniu dużej ilości wody, ma ona kluczowe znaczenie w profilaktyce całego organizmu, w tym również pozwala na redukcję i wydalanie zbędnego tłuszczu z organizmu. Niewątpliwie warto również unikać palenia tytoniu oraz nadmiernego spożywania alkoholu.

Pamiętaj, że walka z cellulitem to proces, który wymaga czasu i cierpliwości. Ale z odpowiednim podejściem i wsparciem specjalistów z salonu piękna VIVIEstetic, możesz osiągnąć zadowalające rezultaty. Więc nie zwlekaj i zacznij swoją walkę z cellulitem już dziś, napisz do nas.