Po jakim czasie widać efekty botoksu?
Po jakim czasie widać efekty botoksu?

Po jakim czasie widać efekty botoksu?

Po jakim czasie widać efekty botoksu?

Spis treści

Pełne efekty botoksu są widoczne już po około 7-14 dniach od zabiegu – dlatego nie należy oczekiwać ich od razu. Botoks – czyli toksyna botulinowa – stopniowo zmniejsza pracę mięśni na czole („chwyta”), po około 2 tygodniach możemy zobaczyć maksymalne jej efekty, z kolei po kilku bądź kilkunastu tygodniach od wykonania zabiegu rozpoczyna się etap tak zwanego „puszczania” (co nie oznacza, że botoks przestaje działać!).

Efekty botoksu – czego się spodziewać?

Do najpopularniejszych efektów botoksu należą:

  •     wygładzenie skóry
  •     zanik zmarszczek mimicznych
  •     zniwelowanie oznak starzenia 
  •     złagodzenie rysów twarzy
  •     zmniejszenie tak zwanych „kurzych łapek” – zmarszczek znajdujących się w okolicy oczu
  •     zmniejszenie widoczności tak zwanej „lwiej zmarszczki” – czyli pionowej bruzdy między brwiami (najbardziej widocznej wtedy, gdy marszczymy brwi)

Pamiętajmy, że efekty botoksu są tymczasowe – zwykle utrzymują się od 4 do 5 miesięcy od wykonania zabiegu.

Efekty botoksu a bruksizm

Zabieg toksyną botulinową wykazuje również pozytywne działanie na bruksizm – nawykowe, nieświadome zaciskanie zębów oraz zgrzytanie zębami (bardzo często przybierające postać silnego, napadowego zgrzytania nocnego). Zabieg botoksu ukierunkowany na leczenie bruksizmu polega na ostrzyknięciu mięśni żwaczy – co prowadzi do zmniejszenia się ich aktywności. Efektem tego typu działania jest znaczne rozluźnienie mięśni – a co za tym idzie, zniwelowanie nawyku ich zaciskania.