Logo_viviestetic_vector_głowa_gold

Karboksyterapia – dlaczego wciąż na topie?

karboksyterapia_viviestetic

Karboksterapia - dlaczego wciąż na topie?

Powodów dla których zabieg karboksyterapii cieszy się olbrzymią popularnością jest mnóstwo. Bezpieczny, o szerokim zastosowaniu, nieinwazyjny i skuteczny. Sprawnie i bezboleśnie pozwala zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej, obrzęki, blizny, cellulit i wyraźnie poprawia wygląd oraz kondycję skóry i włosów.

Dwutlenek węgla czyni cuda.

Karboksyterapia to nic innego jak leczenie medycznym dwutlenkiem węgla, który precyzyjnie wstrzykiwany jest w niewielkich dawkach bardzo cienką igłą śródskórnie lub podskórnie. Urządzenie jest innowacyjne, ale biochemiczne działanie  dwutlenku węgla zostało opisane ponad 100 lat temu i w zasadzie niewiele od tego czasu się zmieniło. Dwutlenek węgla powoduje silne rozszerzenie się naczyń krwionośnych, zwiększając tym samym przepływ krwi i poziom tlenu w obszarze poddanym zabiegowi. To z kolei stymuluje powstawanie nowych naczyń krwionośnych i udrażnianie naczyń zwężonych. Następuje silne dotlenienie i odżywienie obszaru zabiegowego, przy jednoczesnym usunięciu produktów przemiany materii. Rozpoczyna się regeneracja – intensywna produkcja elastyny i kolagenu, co ma zbawienny wpływ na kondycję skóry – odświeża ją i odmładza. Karboksyterapia to nie tylko zewnętrzny wygląd skóry. Spektrum jej działania jest bardzo szerokie, a kontrolowane zastosowanie medycznego dwutlenku węgla może naprawdę zdziałać cuda.

Od cellulitu aż po leczenie zaburzeń krążenia.

Terapia dwutlenkiem węgla ma zastosowanie w wyjątkowo imponującej liczbie wskazań. Zabieg jest dla Ciebie, jeżeli chcesz pozbyć się: nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, cellulitu, zmarszczek, opadających powiek, cieni i obrzęków pod oczami, rozszerzonych naczynek, rozstępów, wiotkiej, cienkiej i przesuszonej skóry (np. na ramionach, twarzy, dekolcie, szyi). Karboksyterapia zmniejszy również wypadanie włosów (wzmocni cebulki włosowe), przeciwdziałając łysieniu, zniweluje blizny i będzie pomocna w leczeniu łuszczycy i zaburzeń krążenia. Prawda, że to imponująca lista? Wszystkie te problemy można zmniejszyć lub całkowicie zlikwidować jedynie terapią dwutlenkiem węgla. Oczywiście, nie jedną. Karboksyterapia wymaga wykonania serii zabiegów w zależności od problemu i oczekiwanego efektu. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy szczegółowy wywiad, aby wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do terapii, podajemy też  szacunkową liczbę zabiegów. Minimalna seria składa się na ogół z sześciu zabiegów, ale wszystko zależy od indywidualnego problemu. Karboksyterapia dobrze sprawdzi się również jako uzupełnienie i wzmocnienie działania innych zabiegów kosmetologicznych i terapii medycznych, co można uzgodnić z naszym kosmetologiem. Jeżeli masz pytania dotyczące karboksyterapii, zapraszamy na bezpłatną konsultację, podczas której przekonasz się, czy ten zabieg jest dla Ciebie.

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Nowa era karboksyterapii w salonie VIVI Estetic: Polderma EDGE CO²

Dla klientów naszego salonu piękna VIVI Estetic mamy dobrą wiadomość. Właśnie zaopatrzyliśmy się w Poldermę EDGE CO², czyli jedno z najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych urządzeń do karboksyterapii, którego możliwości technologiczne osiągnęły poziom najwyższy. Gotowe programy zabiegowe (np. uda, pośladki, okolice oczu, dekolt) oraz precyzyjna regulacja dawki CO², jego przepływu i temperatury daje nam pewność co do skuteczności i bezpieczeństwa terapii. Na zabiegi z użyciem Poldermy EDGE CO² zapraszamy już od 1 lutego każdego, kto boryka się z niedoskonałościami swojego ciała, pragnie wyglądać zdrowiej i młodziej lub po prostu chce skorzystać z profilaktyki anti-age. To doskonała terapia dla twarzy i całego ciała, a zmianę widać gołym okiem. Według badań klinicznych skuteczność zabiegu kształtuje się na poziomie 90-97%. Nic zatem dziwnego, że karboksyterapię uznaje się za największe odkrycie medycyny estetycznej od czasów botoksu.

Sprawdź pozostałe wpisy

depilacja laserowa żory
Publikacje

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Depilacja laserowa, znana również jako epilacja laserowa, to prawdziwy majstersztyk w świecie usuwania niechcianych włosków. Czy zastanawiałaś się kiedyś, czy taki zabieg może być bolesny? Czy może cię zaboleć? W

Czytaj więcej »
Publikacje

Cellulit – czym jest i w jaki sposób się go pozbyć?

Cellulit to nieprawidłowy stan skóry, charakteryzujący się występowaniem nierówności i fałdek na skórze, zwykle w okolicach ud, pośladków i brzucha. Jest on spowodowany przez zwiększone gromadzenie się tłuszczu w tkance podskórnej oraz nieprawidłowym działaniem układu limfatycznego i krwionośnego.

Czytaj więcej »