Karboksyterapia - dlaczego wciąż na topie?
Karboksyterapia - dlaczego wciąż na topie?

Karboksyterapia – dlaczego wciąż na topie?

Karboksyterapia - dlaczego wciąż na topie?

Spis treści

Karboksterapia - dlaczego wciąż na topie?

Powodów dla których zabieg karboksyterapii cieszy się olbrzymią popularnością jest mnóstwo. Bezpieczny, o szerokim zastosowaniu, nieinwazyjny i skuteczny. Sprawnie i bezboleśnie pozwala zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej, obrzęki, blizny, cellulit i wyraźnie poprawia wygląd oraz kondycję skóry i włosów.

Dwutlenek węgla czyni cuda.

Karboksyterapia to nic innego jak leczenie medycznym dwutlenkiem węgla, który precyzyjnie wstrzykiwany jest w niewielkich dawkach bardzo cienką igłą śródskórnie lub podskórnie. Urządzenie jest innowacyjne, ale biochemiczne działanie  dwutlenku węgla zostało opisane ponad 100 lat temu i w zasadzie niewiele od tego czasu się zmieniło. Dwutlenek węgla powoduje silne rozszerzenie się naczyń krwionośnych, zwiększając tym samym przepływ krwi i poziom tlenu w obszarze poddanym zabiegowi. To z kolei stymuluje powstawanie nowych naczyń krwionośnych i udrażnianie naczyń zwężonych. Następuje silne dotlenienie i odżywienie obszaru zabiegowego, przy jednoczesnym usunięciu produktów przemiany materii. Rozpoczyna się regeneracja – intensywna produkcja elastyny i kolagenu, co ma zbawienny wpływ na kondycję skóry – odświeża ją i odmładza. Karboksyterapia to nie tylko zewnętrzny wygląd skóry. Spektrum jej działania jest bardzo szerokie, a kontrolowane zastosowanie medycznego dwutlenku węgla może naprawdę zdziałać cuda.

Od cellulitu aż po leczenie zaburzeń krążenia.

Terapia dwutlenkiem węgla ma zastosowanie w wyjątkowo imponującej liczbie wskazań. Zabieg jest dla Ciebie, jeżeli chcesz pozbyć się: nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, cellulitu, zmarszczek, opadających powiek, cieni i obrzęków pod oczami, rozszerzonych naczynek, rozstępów, wiotkiej, cienkiej i przesuszonej skóry (np. na ramionach, twarzy, dekolcie, szyi). Karboksyterapia zmniejszy również wypadanie włosów (wzmocni cebulki włosowe), przeciwdziałając łysieniu, zniweluje blizny i będzie pomocna w leczeniu łuszczycy i zaburzeń krążenia. Prawda, że to imponująca lista? Wszystkie te problemy można zmniejszyć lub całkowicie zlikwidować jedynie terapią dwutlenkiem węgla. Oczywiście, nie jedną. Karboksyterapia wymaga wykonania serii zabiegów w zależności od problemu i oczekiwanego efektu. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy szczegółowy wywiad, aby wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do terapii, podajemy też  szacunkową liczbę zabiegów. Minimalna seria składa się na ogół z sześciu zabiegów, ale wszystko zależy od indywidualnego problemu. Karboksyterapia dobrze sprawdzi się również jako uzupełnienie i wzmocnienie działania innych zabiegów kosmetologicznych i terapii medycznych, co można uzgodnić z naszym kosmetologiem. Jeżeli masz pytania dotyczące karboksyterapii, zapraszamy na bezpłatną konsultację, podczas której przekonasz się, czy ten zabieg jest dla Ciebie.

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Nowa era karboksyterapii w salonie VIVI Estetic: Polderma EDGE CO²

Dla klientów naszego salonu piękna VIVI Estetic mamy dobrą wiadomość. Właśnie zaopatrzyliśmy się w Poldermę EDGE CO², czyli jedno z najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych urządzeń do karboksyterapii, którego możliwości technologiczne osiągnęły poziom najwyższy. Gotowe programy zabiegowe (np. uda, pośladki, okolice oczu, dekolt) oraz precyzyjna regulacja dawki CO², jego przepływu i temperatury daje nam pewność co do skuteczności i bezpieczeństwa terapii. Na zabiegi z użyciem Poldermy EDGE CO² zapraszamy już od 1 lutego każdego, kto boryka się z niedoskonałościami swojego ciała, pragnie wyglądać zdrowiej i młodziej lub po prostu chce skorzystać z profilaktyki anti-age. To doskonała terapia dla twarzy i całego ciała, a zmianę widać gołym okiem. Według badań klinicznych skuteczność zabiegu kształtuje się na poziomie 90-97%. Nic zatem dziwnego, że karboksyterapię uznaje się za największe odkrycie medycyny estetycznej od czasów botoksu.