Ile trwa depilacja laserowa?
Ile trwa depilacja laserowa?

Ile trwa depilacja laserowa?

Ile trwa depilacja laserowa?

Spis treści

Depilacja laserowa to zabieg, który pozwala na długotrwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Skuteczność zabiegu zależy od grubości i koloru włosków oraz użytego urządzenia. W naszym salonie Viviestetic stosujemy innowacyjny Laser Platinum Ich 2000, który zapewnia najwyższą skuteczność i efektywność, a przy tym sam zabieg jest zupełnie bezbolesny.  Czas trwania zabiegu zależy od obszaru poddawanego depilacji, na przykład depilacja pach trwa około 3-5 minut, depilacja bikini od 15-25 minut, depilacja nóg od 45 minut do 1 godziny. Zabieg depilacji laserowej wymaga serii kilku zabiegów, aby osiągnąć optymalne rezultaty. Po serii zabiegów, efekty depilacji laserowej utrzymują się na długi czas.

Podsumowanie:

 • Depilacja laserowa to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia.
 • Czas trwania zabiegu zależy od obszaru poddawanego depilacji.
 • Wykonanie serii kilku zabiegów jest niezbędne, aby osiągnąć optymalne rezultaty.
 • Po serii zabiegów efekty depilacji laserowej utrzymują się na długi czas.
 • Depilacja laserowa jest nowoczesną i skuteczną metodą usuwania włosów.

Przygotowanie do depilacji laserowej

Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej, ważne jest odpowiednie przygotowanie. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci się do tego dobrze przygotować:

 1. Zrezygnuj z witaminy A: Około 7 dni przed planowanym zabiegiem zaleca się zaprzestanie stosowania preparatów zawierających witaminę A, takich jak retinol. Substancja ta może uczulić skórę i wpływać na skuteczność depilacji laserowej.
 2. Zaniechaj depilacji kremami: Przez około 2 tygodnie przed zabiegiem unikaj depilacji kremami lub pastą. Te produkty mogą osłabić efekt zabiegu i zwiększyć ryzyko podrażnienia skóry.
 3. Unikaj opalania: Przed zabiegiem depilacji laserowej, nie opalaj się na słońcu ani nie korzystaj z solarium przez około 2 tygodnie. Opalone miejsca mogą być bardziej wrażliwe na działanie lasera, co może prowadzić do podrażnień skóry.
 4. Miejsce poddane zabiegowi depilacji laserowej powinno być dobrze ogolone, najlepiej w przeddzień zabiegu.
 5. Konsultacja i badanie skóry: Przed przeprowadzeniem zabiegu, kosmetolog przeprowadzi konsultację i dokładne badanie Twojej skóry. Na podstawie tych informacji dobierze odpowiednie parametry laserowe, aby zapewnić Ci skuteczną i bezpieczną depilację.

Pamiętaj, że przygotowanie do depilacji laserowej może różnić się nieco w zależności od kliniki i specjalisty. Dlatego zawsze warto skonsultować się z fachowcem przed zabiegiem, aby upewnić się, że wykonasz odpowiednie kroki przygotowawcze.

Czas trwania zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa to innowacyjna metoda usuwania niechcianego owłosienia, która zapewnia długotrwałe efekty. Czas trwania zabiegu depilacji laserowej zależy głównie od obszaru ciała, który poddawany jest depilacji. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg depilacji laserowej jest stosunkowo szybki i nie wymaga dużo czasu.

Oto przybliżone czasy trwania zabiegu depilacji laserowej dla poszczególnych obszarów:

 • Pachy: około 3-5 minut
 • Bikini: 15-25 minut
 • Nogi: 45 minut do 1 godziny

Warto jednak pamiętać, że dokładny czas trwania zabiegu może różnić się w zależności od indywidualnych czynników, takich jak gęstość włosków czy rodzaj skóry. Przed przystąpieniem do zabiegu, kosmetolog przeprowadzi dokładną konsultację i oceni stan Twojej skóry, co pozwoli na dostosowanie parametrów laserowych do Twoich indywidualnych potrzeb.

Seria zabiegów depilacji laserowej

Depilacja laserowa to skuteczna metoda usuwania niechcianego owłosienia, jednakże osiągnięcie optymalnych rezultatów wymaga przeprowadzenia serii kilku zabiegów. Ile dokładnie zabiegów będzie potrzebnych, zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz analizy skóry i owłosienia przeprowadzanej przez specjalistę. W większości przypadków, przeprowadzenie 3-5 zabiegów laserowych w serii jest wystarczające, aby uzyskać trwałe efekty depilacji.

Ważne jest pamiętanie, że każdy organizm jest inny, dlatego ilość zabiegów może się różnić w zależności od reakcji skóry na zabieg. Niektóre osoby mogą wymagać więcej zabiegów, podczas gdy innym wystarczy mniej. Podczas konsultacji przed przystąpieniem do serii zabiegów, specjalista oceni indywidualne potrzeby pacjenta i dostosuje plan depilacji do konkretnego przypadku.

Regularność przeprowadzania zabiegów również ma znaczenie dla ostatecznego rezultatu. Zazwyczaj zabiegi depilacji laserowej są wykonywane co 4-6 tygodni, aby dać skórze czas na regenerację między poszczególnymi zabiegami. Takie tempo pozwala również na zniszczenie włosków we wszystkich fazach wzrostu, co przekłada się na lepsze efekty końcowe.

Podsumowanie:

 • Depilacja laserowa wymaga przeprowadzenia serii kilku zabiegów, aby osiągnąć trwałe rezultaty.
 • Liczba zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i analizy skóry i owłosienia.
 • Zazwyczaj wykonuje się 3-5 zabiegów w serii, ale może być konieczne więcej lub mniej w zależności od reakcji skóry.
 • Regularność zabiegów, zazwyczaj co 4-6 tygodni, jest ważna dla optymalnych rezultatów depilacji laserowej.

Efekty depilacji laserowej

Po przeprowadzeniu serii zabiegów depilacji laserowej, można liczyć na trwałe rezultaty. Już po pojedynczym zabiegu zauważyć można widoczną redukcję owłosienia, ale najlepsze efekty osiąga się po wykonaniu 5-7 zabiegów w serii. Włoski stają się coraz rzadsze i słabsze, a niechciane owłosienie znika prawie na zawsze.

Po zakończeniu serii zabiegów, efekty depilacji laserowej utrzymują się na długi czas. Zazwyczaj nie jest konieczne powtarzanie całej serii zabiegów. Jednakże, utrzymanie długotrwałych rezultatów może wymagać tzw. zabiegu przypominającego, który można wykonać raz na jakiś czas. Ogólnie rzecz biorąc, efekty depilacji laserowej są trwałe i sprawiają, że skóra pozostaje gładka i pozbawiona niechcianego owłosienia przez wiele miesięcy.

Ważne jest jednak pamiętać, że trwałość efektów depilacji laserowej może różnić się w zależności od indywidualnych czynników, takich jak genetyka, hormony czy stan skóry. Niektóre osoby mogą doświadczać dłuższych efektów depilacji laserowej, podczas gdy inne osoby mogą wymagać odświeżenia zabiegu po pewnym czasie.

Krótkie podsumowanie efektów depilacji laserowej:

 • Trwałe rezultaty po serii 6-7 zabiegów
 • Rzadsze i słabsze włoski
 • Niechciane owłosienie znika prawie na zawsze
 • Długotrwałe efekty utrzymują się przez wiele miesięcy
 • Może być konieczny zabieg przypominający na jakiś czas

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa ma wiele zalet, które sprawiają, że warto wybrać ten rodzaj usuwania niechcianego owłosienia.

 • Skuteczność: Depilacja laserowa jest bardzo skuteczną metodą, która pozwala na długotrwałe rezultaty. Dzięki temu, możesz pozbyć się niechcianego owłosienia na długi czas i cieszyć się gładką skórą.
 • Bezpieczeństwo: Przeprowadzanie zabiegu depilacji laserowej jest bezpieczne i nieinwazyjne. Specjalista dobiera parametry laserowe, takie jak moc i długość fali, w zależności od Twojej skóry i włosków, co minimalizuje ryzyko podrażnień i uszkodzeń skóry.
 • Komfort: Zabieg depilacji laserowej jest również komfortowy dla pacjenta. Głowica lasera jest chłodzona, co minimalizuje odczucia bólowe i dyskomfort podczas zabiegu.
 • Walcz z wrastającymi włoskami: Depilacja laserowa pomaga również w walce z problemem wrastających włosków. Po serii zabiegów, włoski stają się słabsze i rzadsze, co minimalizuje ryzyko ich wrastania.

Ogólnie rzecz biorąc, depilacja laserowa jest nowoczesną i skuteczną metodą usuwania niechcianego owłosienia, która zapewnia długotrwałe rezultaty, bezpieczeństwo i komfort. Każdy, kto pragnie pozbyć się niechcianego owłosienia na dłuższy czas, powinien rozważyć depilację laserową jako skuteczną opcję. Na pewno wiele osób zastanawia się czy depilacja laserowa boli, ale o tym już również pisaliśmy.

Wniosek

Z depilacji laserowej można osiągnąć skuteczne rezultaty w usuwaniu niechcianego owłosienia. Zabieg jest stosunkowo szybki i wygodny, trwając zależnie od obszaru ciała, który poddawany jest depilacji. Aby osiągnąć optymalne efekty, zaleca się przeprowadzenie serii kilku zabiegów.

Po serii zabiegów depilacji laserowej, efekty utrzymują się na długi czas, co sprawia, że depilacja laserowa jest popularną i skuteczną metodą usuwania niechcianego owłosienia. Podsumowując, depilacja laserowa jest skutecznym rozwiązaniem dla osób poszukujących trwałego efektu i gładkiej skóry.

Zapraszamy do naszego salonu medycyny estetycznej Viviestetic, gdzie korzystamy z najnowocześniejszych urządzeń i oferujemy profesjonalne usługi depilacji laserowej. Skorzystanie z tej metody pozwoli Ci na zrezygnowanie z innych, mniej skutecznych metod usuwania owłosienia, takich jak golenie czy depilacja woskiem. Wybierz depilację laserową i ciesz się gładką skórą na długi czas!