Depilacja laserowa - efekty po 2. zabiegu
Depilacja laserowa - efekty po 2. zabiegu

Depilacja laserowa – efekty po 2. zabiegu

Depilacja laserowa - efekty po 2. zabiegu

Spis treści

Efekty depilacji laserowej po 2. zabiegu są zbliżone do efektu po 1. wizycie w gabinecie kosmetologicznej – co oznacza, że możemy zaobserwować delikatne, aczkolwiek widoczne zmiany. Ze względu na trzy fazy wzrostu włosa (anagen, katagen i telogen) absolutnym minimum w przypadku depilacji laserowej jest odbycie trzech zabiegów. Najlepsze efekty zaobserwujemy po 5-6 zabiegach – odbywających się co 4-8 tygodni.

Depilacja laserowa – kiedy zobaczę efekty?

Oczekiwane rezultaty depilacji laserowej możemy zauważyć już po 3 zabiegach – warto jednak dokończyć całą serię (tak, aby dodatkowo wzmocnić efekty). Ilość zabiegów powinna być dopasowana zawsze do konkretnych potrzeb osoby korzystającej z depilacji – oraz do grubości i koloru jej włosa. Chociaż rezultaty odbycia pełnej serii depilacji laserowej są trwałe – po kilkunastu miesiącach warto wykonać tak zwany „zabieg przypominający”. Za najlepszy czas na depilację laserową uważa się ten pomiędzy jesienią a wiosną – ze względu na mniejsze działanie promieni słonecznych w porównaniu do innych okresów w roku.

Jakie są korzyści wykonania depilacji laserowej?

Wykonanie pełnej depilacji laserowej niesie ze sobą szereg korzyści – takich jak między innymi:

  •     pozbycie się włosów w konkretnym obszarze
  •     uzyskanie jedwabiście gładkiej skóry
  •     brak konieczności regularnego depilowania się metodami tradycyjnymi (w razie chęci usunięcia włosów)
  •     oszczędność czasu
  •     pewność siebie niezależnie od sytuacji

Wybierając gabinet kosmetologiczny, w którym wykonamy zabiegi depilacji laserowej – zwróćmy uwagę na jego doświadczenie i wyposażenie, umożliwiające profesjonalne wykonanie epilacji.