Depilacja laserowa – efekty po 1. zabiegu
Depilacja laserowa – efekty po 1. zabiegu

Depilacja laserowa – efekty po 1. zabiegu

Depilacja laserowa – efekty po 1. zabiegu

Spis treści

Efektem po 1. zabiegu depilacji laserowej jest pozbycie się około 30% owłosienia – co oznacza, że po pierwszej wizycie w gabinecie depilacji laserowej możemy spodziewać się delikatnych, aczkolwiek zauważalnych zmian. Efekty depilacji laserowej są widoczne najwcześniej po 2 tygodniach od dnia pierwszego zabiegu.

Depilacja laserowa – ile zabiegów należy wykonać?

Aby można było mówić o uzyskaniu pełnych efektów depilacji laserowej – należy wykonać 4-5 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasowych. Przerwa między zabiegami jest niezwykle istotna – ponieważ światło lasera wykazuje działanie jedynie na te włosy, które są w fazie wzrostu. Trzy zabiegi to minimalna ilość, z jakiej powinniśmy skorzystać, chcąc trwale usunąć włosy – ze względu na trzy fazy ich wzrostu. Pamiętajmy, że ilość zabiegów może różnić się od siebie w zależności od osoby – a konkretnie od grubości oraz koloru włosa.

Efekty po 1. zabiegu depilacji laserowej – co warto wiedzieć? 

Trwałość rezultatów depilacji laserowej zależy w dużej mierze od sprzętu, z jakiego korzysta profesjonalny kosmetolog – najlepiej, kiedy gabinet dysponuje medycznym laserem diodowym z monochromatyczną, skupioną wiązką światła, np.  Laser Platinium ICE 2000. Jest to laser do epilacji o wyjątkowo wysokiej mocy, co bezwątpienia wpłynie na skuteczność zabiegu, jednak jego drugą ważną zaletą to jest fakt, że zabieg z jego użyciem jest całkowicie bezbolesny.  Jako jeden z nielicznych posiada specjalną głowicę, która przed wypuszczeniem wiązki lasera, bardzo mocno schładza skórę do -10 stopni, a to z koleji  powoduje, że cały zabieg staje się przyjemnością. Po depilacji – warto unikać słońca, dlatego za najlepszy czas na wykonywanie zabiegów uważa się okres od jesieni do wiosny. Chociaż efekty po 1. zabiegu depilacji laserowej są niewielkie – z każdą kolejną wizytą w gabinecie powierzchnia całkowicie usuniętych włosów zwiększa się. Po depilacji laserowej warto zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry – między innymi o stosowanie kremu z wysokim filtrem.