Mezoterapia igłowa – Lipoliza Iniekcyjna Aqualyx
Mezoterapia igłowa – Lipoliza Iniekcyjna Aqualyx

Aqualyx® Motolease Solution - mezoterapia igłowa lipoliza iniekcyjna

Profesjonalny zabieg Aqualyx® to zabieg redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej przy pomocy mezoterapii igłowej najnowszej generacji preparatem Aqualyx lub Lipostabilon.

Zabieg lipolizy jest alternatywą dla liposukcji chirurgicznej – nie obciąża znacząco organizmu, nie wymaga postępowania operacyjnego ani czasu rekonwalescencji i nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania.  Najbezpieczniejsza medyczna metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru.

Obie substancje są wynikiem wieloletnich badań światowej klasy profesora Motolese, który obserwował mechanizm rozpadu komórek tłuszczowych. Na podstawie jego badań przygotowany został innowacyjny preparat bazujący na deoksycholanie sodu, a także opracowana została technika wykonywania tego zabiegu.

Aqualyx® jest jedyną substancją wykorzystującą metodę intralipoterapii

Aqualyx to najnowocześniejszy preparat do zabiegów lipolizy iniekcyjnej, gdyż w przeciwieństwie do stosowanych powszechnie roztworów fosfatydylocholiny preparat Aqualyx jest oparty na deoksycholanie sodu, dzięki czemu jest:
– skuteczniejszy – potrzebna jest mniejsza liczba zabiegów do uzyskania pożądanych efektów,
– bezbolesny i nieinwazyjny – wymaga zaledwie od 1 do 2 wkłuć
– szybszy w działaniu – efekty osiągane są szybciej co skraca czas terapii.

Aqualyx gwarantuje pełne bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu, preparat posiada ponad dziesięcioletnie udokumentowane efekty kliniczne pod kątem skuteczności i braku powikłań pozabiegowych.

Mallor® - włoski producent preparatu Aqualyx

Została opracowana przez profesora Pasquale Motolese, prezesa Włoskiego Towarzystwa Estetyki i Medycyny, a po raz pierwszy została wprowadzona w 2009 roku. Czasami nazywana jest „Rozwiązaniem Motolese”.

AQUALYX jest produkowany przez włoską firmę Marllor i został po raz pierwszy zostal do obrotu  wprowadzony na rynek w Wielkiej Brytanii w 2013 roku. Jest dystrybuowany w Wielkiej Brytanii przez Healthxchange Pharmacy. Wykonując zabieg intralipoterapii z użyciem tego preparatu masz pewność, że produkt ten przeszedł bardzo skomplikowaną drogę, aby stać się najlepszym dostępnym na rynku. 

Z pasji do piękna

Podstawowe informacje

Profesjonalny zabieg Aqualyx® to zabieg redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej przy pomocy mezoterapii igłowej najnowszej generacji preparatem Aqualyx

Mezoterapia igłowa – Lipoliza Iniekcyjna Aqualyx

Koszt zabiegu

450-800 zł

Mezoterapia igłowa – Lipoliza Iniekcyjna Aqualyx

Czas zabiegu

45-90 minut

Mezoterapia igłowa – Lipoliza Iniekcyjna Aqualyx

Znieczulenie

Tak

Mezoterapia igłowa – Lipoliza Iniekcyjna Aqualyx

Odstępy

2-3 tygodnie

Mezoterapia igłowa – Lipoliza Iniekcyjna Aqualyx

Obszar

Podbródek, biodra, brzuch, pośladki.itd.

1 Na czym polega zabieg Aqualyx?

Po zakwalifikowaniu do zabiegu, zostaje zarysowany obszar ciała poddany iniekcji. Zabieg intralipoterapii polega na podaniu preparatu Aqualyx bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje. Zazwyczaj są to 2-3 iniekcje przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł. Wstrzykiwany preparat zawiera w swoim składzie dodatkowo substancje znieczulającą dzięki czemu zabieg jest praktycznie nieodczuwalny. Cała procedura trwa 45-90 min. Po zabiegu w miejscu iniekcji możliwe jest wystąpienie obrzęku, punktowych zasinień oraz czasowej tkliwości.

W celu osiągnięcia zadowalających efektów zaleca się serię 2-3 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie. 

2 Na jakich okolicach można wykonać zabieg?

Wykonanie zabiegu możliwe jest w wielu okolicach ciała, między innymi:
- okolice tricepsu,
- rejony podpośladkowe,
- strefa poniżej żeber – fałdy na plecach,
- wewnętrzna strona ud i kolan,
- podbródek, żuchwa,
- brzuch,
- biodra.

Po konsultacji lekarskiej zabieg wykonywany jest również w okolicach nietypowych.

3 Jakie są oczekiwane efekty zabiegu?

Głównymi efektami zabiegu lipolizy iniekcyjnej są:

- utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,
- lepszy metabolizm komórek skóry,
- lepsze mikrokrążenie,
- stymulacja regeneracji skóry,
- lepsze odżywienie skóry,
- redukcja cellulitu.

4 Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Do najważniejszych wskazań do zabiegu lipolizy należy:

- potrzeba wymodelowania i ujędrnienia sylwetki
- podwójny podbródek, utrata jędrności skóry w okolicy podbródka
- występowanie miejscowych otłuszczeń sylwetki, opornych na dietę oraz ćwiczenia
- otyłość gynoidalna, czyli charakteryzująca się nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w okolicy bioder, ud oraz pośladków
- tłuszczaki, czyli łagodne nowotwory zbudowane z komórek tłuszczowych
- ginekomastia męska, czyli przerost gruczołu piersiowego
- pojawiająca się tkanka tłuszczowa w okolicy pach, kolan, bicepsów i brzuchu

Zobacz jak wygląda zabieg

Prezentacja wideo

Profesjonalny zabieg Lipolizy Aqualyx® to zabieg redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej przy pomocy mezoterapii igłowej najnowszej generacji preparatem Aqualyx

Najczęściej zadawane pytania

Pytania naszych klientów

Mezoterapia igłowa – Lipoliza Iniekcyjna Aqualyx Jeśli masz jakieś pytania, przejdź do strony NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANYCH PYTAŃ

Gdzie znajduje się Strefa Piękna VIVI Estetic oraz Strefa Relaksu VIVI Massage?

Znajdujemy się przy ulicy Promiennej 6, w Żorach. Recepcja Strefy Relaksu VIVI Massage znajduje się na II piętrze (na domofonie nr 9). Natomiast recepcja Strefy Piękna na piętrze III (na domofonie nr 34). Dokładny adres mogą Państwo znaleźć w zakładce Kontakt lub u dołu strony.​

Cenę każdej usługi prezentujemy w dziale Cennik > Zabiegi, Masaże, Vouchery, Zaproszenia, Karnety.

Tak, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza wizyta, prosimy przybyć minimum 20-25 min. wcześniej, ponieważ konieczne jest zapoznanie się z oświadczeniem udzielenia zgody na wykonanie usługi.
Jeśli nie jest to pierwsza wizyta, prosimy o przybycie 15-20 minut przed umówioną godziną.

Godziny otwarcia znajdą Państwo w zakładce Kontakt lub u dołu strony. Godziny otwarcia Strefy Relaksu VIVI Massage różnią się od godzin otwarcia Strefy Piękna VIVI Estetic.

Najlepiej przez stronę booksy.pl lub też telefonicznie pod numerem telefonu 500-300-400, wybierając numer wewnętrzny 2 dla strefy Relaksu VIVI Massage lub 3 dla Strefy Piękna VIVI Estetic.

Każdy zabieg i masaż jest szczegółowo opisany na naszej stronie w zakładkach Oferta> Zabiegi, Masaże.

Tak, na wszystkie nasze usługi można zakupić Voucher podarunkowy. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Cennik> Vouchery/Zaproszenia/Karnety.

Tak, jak najbardziej jest możliwość płatności na raty w systemie MediRaty. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakładce Cennik> Na raty z MediRaty.

Honorujemy płatności kartą, gotówką, Blikiem, przelewem, zakupionym wcześniej voucherem lub zaproszeniem.

Tak za usługi można płacić voucherem. Pełną listę pytań i odpowiedzi co do voucherów znajdziecie Państwo w zakładce Cennik> Vouchery/Zaproszenia/Karnety.

Parking dla naszych gości znajduję się tuż przed budynkiem – za bramą wjazdową. Dodatkowe miejsca parkingowe znajdują się na parkingu sąsiadującym z VIVI Residence.

Recepcja VIVI Estetic jest czynna od godziny 9:00 do 21:00 w dni powszednie od poniedziałku do piątku, natomiast w soboty od godziny 9:00 do 14:00. Recepcja VIVI Massage czynna jest codziennie od godziny 7:00 do godziny 22:00.

Recepcja VIVI Estetic znajduje się na III piętrze w budynku przy ul. Promiennej 6 natomiast Recepcja VIVI Massage znajduje się na II piętrze w budynku przy ul. Promiennej 6.

Ogólny numer telefonu to 500-300-400. Aby połączyć się z recepcją VIVI Massage należy wybrać numer wewnętrzny 2. Jeśli chcecie Państwo połączyć się z recepcją VIVI Estetic należy wybrać numer wewnętrzny 3.

Nie trzeba zabierać żadnych rzeczy, wystarczy mała dawka dobrego humoru, resztę otrzymają Państwo bezpośrenio w salonie.

Tak, specjalnie wyznaczone miejsce parkingowe znajduje się w garażu podziemnym, skąd windą można udać się na inne piętra. Prosimy o kontakt przed przybyciem.

Niestety nie, zabieg ten nie posiada karnetów ilościowych.​

Tak, przed zabiegiem wymagana jest konsultacja z Kosmetologiem, który kwalifikuje klienta do zabiegu, wyklucza przeciwwskazania, wykonuje pomiar oraz zdjęcia, a także określa obszar zabiegowy.​

Nakłucia są mało bolesne, chociaż zależy to od progu bólowego klienta. Przed zabiegiem na skórę jest nakładana maść znieczulająca, która z pewnością całkowicie wyłączy doznania.​

Wszystkie preparaty do mezoterapii igłowej, których używamy posiadają certyfikat medyczny.​

Bezpośrednio po zabiegu obszar zabiegowy będzie obrzęknięty zaczerwieniony i tkliwy. Może wystąpić miejscowa bolesność, jak również może pojawić się swędzenie czy drobne krwiaki. Lecz można wrócić do normalnej aktywności. Wszelkie informacje dotyczące zaleceń pozabiegowych klient dostaje w dniu zabiegu.

Zabieg lipolizy przeznaczony jest dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia, których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych. U osób z dużą lub rozległą otyłością, zabieg ten jest nieskuteczny.

Raczej one nie występują, niemniej jednak istnieje niewielkie ryzyko ich pojawienia. Możliwe powikłania po zabiegu lipolizy to zaczerwienienie i niewielki ból oraz obrzęk w miejscu iniekcji, a także niewielkie krwiaki. Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem bezpiecznym i w zasadzie nie zdarzają się w jej trakcie, ani po niej, poważniejsze powikłania.

Po zabiegu zaleca się: picie około 2-3 litrów wody dziennie przez 10-20 dni, picie jednej łyżki oleju lnianego lub oliwy z oliwek codziennie na czczo, przez 24h po zabiegu należy zrezygnować z gorących kąpieli, sauny, solarium, jacuzzi, masaży oraz pływania w basenie, przez 48h po zabiegu należy unikać intensywnej aktywności fizycznej, zaleca się lekkostrawną dietę oraz aktywność fizyczną, po upływie 24h od zabiegu obszar zabiegowy należy masować 3 razy dziennie przez okres 7-14 dni, należy zrezygnować z innych zabiegów modelujących sylwetkę. Zalecamy również wykonanie dodatkowego zabiegu falą uderzeniową SHOCK WAVE bądź LIMFODREN PRESSO 360IR (bez funkcji sauny).

ciąża oraz karmienie, (zabieg można wykonać minimum 6 miesięcy po porodzie).
Zaburzenia krzepnięcia krwi,
Padaczka oraz choroby wątroby i nerek,
Aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,
Alergia na składniki preparatu,
Otyłość (wiąże się to z brakiem efektu, zbyt dużo tkanki tłuszczowej).

Nie każdy zabieg mezoterapii igłowej wymaga zastosowania znieczulenia. Decyduje o tym kosmetolog w oparciu o dobraną formułę zabiegową.

Zabiegi tego typu stają się nom świecie alternatywą dla bolesnych i obarczonym powikłaniami zabiegów, jak odsysanie tłuszczu (liposukcja). Jest to obecnie najbezpieczniejsza i niedroga medyczna metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru.

Przed zabiegiem lipolizy iniekcyjnej nie trzeba przeprowadzać żadnych badań. Zaleca się zaprzestać stosowania różnego rodzaju peelingów na skórę – na dwa tygodnie przed planowaną redukcją tkanki tłuszczowej. Kilka dni przed zabiegiem nie korzystaj z solarium i nie wystawiaj skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Zwiększ ilość przyjmowanej wody, najlepiej na 7-10 dni przed planowanym zabiegiem. Aby dodatkowo nie obciążać wątroby, przez pewien czas ogranicz spożywanie tłustych i ciężkostrawnych potraw po zabiegu.

Pierwsze efekty są widoczne już po 2 tygodniach od wykonania zabiegu, jednak jest to w dużej mierze kwestia indywidualna. Efekt docelowy jest widoczny po upływie 4 do 6 tygodni od wykonania zabiegu przy odpowiednim nawodnieniu organizmu w trakcie okresu rekonwalescencji.

Mezoterapia igłowa – Lipoliza Iniekcyjna Aqualyx

Zapraszamy do rezerwacji masażu

Potrzebujesz relaksu, naładowania akumulatorów, regeneracji? Poznaj moc dalekowschodnich masaży, które wpływają i na ciało i na umysł.

Mezoterapia igłowa – Lipoliza Iniekcyjna Aqualyx