Full Face Natural wolumetria twarzy wypełniaczem antologicznym
Logo_viviestetic_vector_głowa_gold
Skorzystaj z naszej oferty!

Wolumetria twarzy bez użycia usieciowanego kwasu hialuronowego, na bazie wypełniacza autologicznego ATR

Zabieg Full Face Natural jest metodą, który pozwala wykonać wolumetrię twarzy z wykorzystaniem wypełniacza autologicznego pozyskanego z własnej krwi. Jest to obecnie jedyna metoda, która daje gwarancję braku powstania powikłań, które to mogą się pojawić, gdy do zabiegu wolumetrii twarzy zostanie użyte wypełnienie w postaci kwasu hialuronowego.

Warty podkreślenia jest również fakt, iż naturalny wypełniacz pozyskany z własnej krwi, oprócz tego, że daje lepsze efekty wizualne, to jeszcze dodatkowo korzystnie oddziałuje na naszą skórę podbudzając komórki do produkcji własnego kolagenu i elastyny, co oczywiście jest zupełnie wykluczone w przypadku użycia do tego celu usieciowanego kwasu hialuronowego. Zatem śmiało można stwierdzić, że wypełniacz autologiczny wykorzystywany w metodzie Full Face Natural jest pod każdym względem lepszy, niż inne możliwe metody wykonania zabiegów wolumetrii twarzy.

Full Face Natural wolumetria twarzy wypełniaczem antologicznym
Full Face Natural wolumetria twarzy wypełniaczem antologicznym
ORYGINALNY ZABIEG innmedis

Wolumetria twarzy naturalnym wypełniaczem antologicznym ATR, podsumowanie korzyści.

 • wypełniacz autologiczny gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu na każdym jego etapie,
 • wspomaga naturalne procesy regeneracyjne, zachowując osiągnięcie oczekiwanego efektu wizualnego,
 • wzmacnia procesy stymulacji, dzięki obecności osocza bogatopłytkowego w skórze,
 • zapobiega wszelkim powikłaniom po zabiegowym, martwica skóry, migracja preparatu itp.   
 • zapobiega powikłaniom w przypadku wykonania zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego,
 • uzyskujemy lepsze efekty wizualne (wolumetryczne) na wykonywanym obszarze zabiegu,

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, przed wykonaniem zabiegu należy przeprowadzić szczegółową konsultację z  specjalistą medycyny estetycznej VIVIEstetic, który odpowie również na Twoje pytania. 

BEZPIECZEŃSTWO DLA TWOJEGO ZDROWIA

Innmedis – polska firma z pasją.

Jesteśmy w 100% polską firmą, specjalizującą się w nowoczesnych rozwiązaniach dla medycyny estetycznej i regeneracyjnej. Nasze wyroby medyczne są bezpieczne, certyfikowane i spełniają wszystkie obowiązujące normy prawne, zapewniając satysfakcjonujące efekty Pacjentom, którzy cenią sobie naturalne piękno. Tworząc nowe produkty, prowadząc rozbudowane badania i współpracując z największymi autorytetami nie tylko nadążamy za obowiązującymi trendami, ale też sami je wyznaczamy.

 

Full Face Natural wolumetria twarzy wypełniaczem antologicznym
Z pasji do piękna

Podstawowe informacje

Profesjonalny zabieg medycyny estetycznej z osocza bogatopłytkowego, wykorzystująca naturalne czynniki wzrostu pozyskane z krwi pacjenta, stosowane głównie na okolicę skóry twarzy. Zabieg wolumetrii twarzy z wykorzystaniem wypełniacza autologicznego z własnej krwi. 

Full Face Natural wolumetria twarzy wypełniaczem antologicznym

Czas zabiegu

do 90 minut

Full Face Natural wolumetria twarzy wypełniaczem antologicznym

Znieczulenie

Na życzenie

Full Face Natural wolumetria twarzy wypełniaczem antologicznym

Odstępy

4-6 miesięcy

Full Face Natural wolumetria twarzy wypełniaczem antologicznym

Obszar

Twarz

1 Jak długo utrzymuje się efekt i po jakim czasie powtórzyć zabieg?

Po aplikacji wypełniacza autologicznego w miejscu wkłucia pod skórę, można zaobserwować zaczerwienienie i niewielkie obrzęknięcie skóry, jest to wynik ingerencji podskórnej i występuję w przy większości tego typu zabiegów. Zwykle objawy znikają w ciągu kilku godzin, najdalej dwa 2 dni od wykonanego zabiegu. Jeśli osoba podająca się zabiegowi wolumetrii twarzy ma tendencję do pojawiania się siniaków po tego typu zabiegach, dobrym pomysłem jest umówienie wizyty na kilka dni przed weekendem, da to skórze szansę na całkowite wyleczenie w spokoju i dyskrecji.

Jeśli chodzi o trwałości efektów wizualnych po wykonaniu zabiegu z wykorzystaniem tej nowoczesnej metody, zazwyczaj efekt ten utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy, czasami nieco dłużej. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji organizmu, aktualnego stanu zdrowia, przebytych w ostatnim czasie chorób itp. Warto jednak podkreślić, że po każdym kolejnym zabiegu z użyciem tego bio wypełniacza, efekty stają się coraz bardziej długotrwałe, niż po pierwszej aplikacji wypełniania.
Full Face Natural wolumetria twarzy wypełniaczem antologicznym
Full Face Natural wolumetria twarzy wypełniaczem antologicznym

2Efekty po wykonaniu wolumetrii twarzy z wykorzystaniem wypełniacza autologicznego.

Aktywne czynniki wzrostu (growth factors) to białka, które wchodzą w skład osocza bogatego w płytki krwi i odpowiadają za stymulację procesów regeneracyjnych, naprawczych i wzrostowych.

 • wypełnienie zmarszczek,
 • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych
 • modelowanie policzków, czyli tzw. wolumetrię
 • podniesienie policzków,
 • wypełnienie i poprawa kształtu policzków,
 • nawilżenie i ujędrnienie skóry.
 • poprawienie kształtu brody i podbródka,
 • odpowiednie zarysowanie żuchwy,
 • wyostrzenie rysów twarzy,
 • nadanie twarzy męskiego wyglądu (w przypadku mężczyzn)

3 Jak wygląda sam zabieg oraz proces pozyskania wypełniacza autologicznego?

Zabieg zwykle trwa nie dłużej jak 90 min, bowiem inaczej niż w przypadku wykonania zabiegu z wykorzystaniem gotowego usieciowanego kwasu hialuronowego, w tym przypadku preparat ten powstaje i jest przygotowywany z własnej krwi. Proces ten składa się z kilku etapów:

 • Pobranie krwi: Pierwszym krokiem jest pobranie krwi od osoby poddawanej zabiegowi. Ilość pobieranej krwi zależy od zakresu i rodzaju planowanego zabiegu.
 • Odwirowanie krwi: Następnie pobrana krew jest umieszczana w wirówce. Proces ten ma na celu oddzielenie osocza bogatopłytkowego od pozostałych składników krwi. W wyniku odwirowania, płytki krwi są koncentrowane, osiągając poziom nawet 250% wyjściowej wartości.
 • Pozyskiwanie osocza bogatopłytkowego: W wyniku odwirowania uzyskuje się osocze bogatopłytkowe, które zawiera wysoką koncentrację płytek krwi. Płytki te uwalniają w organizmie naturalne czynniki wzrostu oraz leukocyty, które przyczyniają się do odnowy i rewitalizacji skóry.
 • Zagęszczanie materiału: Uzyskane osocze bogatopłytkowego jest następnie umieszczane w kolejnym specjalnym do tego celu urządzeniu. Pod wpływem temperatury dochodzi do koagulacji osocza, co prowadzi do jej zagęszczenia, tworzenia preparatu o strukturze tzw. żelu. W ten sposób uzyskuje się naturalny wypełniacz autologiczny z własnej krwi.

Warto podkreślić, że zastosowanie autologicznego wypełniacza inicjuje w organizmie intensywną stymulację procesów regeneracyjnych, w tym produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. Dodatkowo, poprawia się ukrwienie skóry i zwiększa produkcja własnego kwasu hialuronowego, co przekłada się na lepsze nawilżenie skóry. Jest to zabieg całkowicie naturalny i bezpieczny, ponieważ wykorzystuje materiał pochodzący bezpośrednio z krwi.

Full Face Natural wolumetria twarzy wypełniaczem antologicznym
Full Face Natural wolumetria twarzy wypełniaczem antologicznym

4Przeciwwskazania do zabiegu z wykorzystaniem wypełniacza autologicznego.

 • infekcje wirusowe np.
 • opryszczka
 • ogólny stan zdrowia na niezadowalającym poziomie np.
 • aktywne przeziębienie
 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • cukrzyca
 • stany zapalne skóry
 • choroby krwi
 • nowotwory
 • przyjmowanie niektórych leków, np. obniżających krzepnięcie krwi

Istnieje także grupa osób, które posiadają bardzo płytko unaczynioną skórę lub po iniekcji są podatne na bliznowce – one także powinny zrezygnować z tego typu zabiegów.

5 Wskazania do zabiegu z wykorzystaniem wypełniacza autologicznego?

 • zmarszczki
 • cienie i bruzdy pod oczami (w tzw. dolinie łez)
 • asymetria twarzy
 • usta o małej objętości
 • asymetryczne usta – górna warga o znacznie mniejszej objętości niż dolna
 • starzejąca się skóra twarzy, szyi, dekoltu
 • skóra w złej kondycji: z brakami w tkankach, bez jędrności i blasku
Full Face Natural wolumetria twarzy wypełniaczem antologicznym

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest zabieg wolumetria?

Zabieg wolumetrii to procedura medycyny estetycznej mająca na celu przywrócenie lub zwiększenie objętości w określonych obszarach twarzy, co pozwala na osiągnięcie bardziej młodzieńczego i harmonijnego wyglądu. Proces starzenia się skóry często wiąże się z utratą tkanki tłuszczowej oraz zmniejszeniem produkcji kolagenu i elastyny, co skutkuje zmniejszeniem objętości twarzy, pojawieniem się zmarszczek, bruzd i zapadniętych obszarów. Wolumetria twarzy pozwala na skorygowanie tych zmian.

Ile kosztuje zabieg wolumetrii twarzy?

To doskonałe pytanie, lecz odpowiedź na nie nie jest prosta, ponieważ zależy od wielu czynników. Określenie dokładnej ceny zabiegu jest więc skomplikowane, lecz można przyjąć, że waha się ona w przedziale od 1000 do 4000 zł. Ważnym aspektem jest zakres zabiegu wolumetrii twarzy – czy dotyczy on tylko linii żuchwy, czy też obejmuje policzki i inne obszary. Wybór konkretnego zakresu zabiegu ma bezpośredni wpływ na ilość potrzebnego wypełniacza, co z kolei determinuje koszt materiału, niezależnie od tego, czy jest on pozyskiwany np. z własnej krwi pacjenta.

Ile czasu utrzymuje się wolumetria twarzy?

Czas trwania efektów wolumetrii twarzy zależy od wybranej metody i rodzaju wypełniacza. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego: Efekty uzyskane dzięki kwasowi hialuronowemu zazwyczaj utrzymują się przez około 12 miesięcy. Zabieg z wykorzystaniem wypełniacza autologicznego ATR (z własnej krwi): W przypadku wypełniacza ATR, pozyskanego z krwi pacjenta, trwałość efektów jest również zależna od wielu czynników, w tym od zdolności regeneracyjnych i metabolizmu tkankowego. Zwykle zakłada się, że efekty utrzymają się przez 6-8 miesięcy, choć metoda Full Face Natural w połączeniu z wypełniaczem autologicznym ATR może oferować krótszą trwałość efektów, przynosi jednocześnie szereg dodatkowych korzyści.

Na czym polega zabieg wolumetria twarzy?

Zabieg wolumetrii twarzy ma na celu przywrócenie utraconej objętości, poprawienie konturów oraz modelowanie kształtu twarzy, co osiąga się poprzez wykorzystanie różnych substancji wypełniających. Proces zabiegu rozpoczyna się od szczegółowej konsultacji z pacjentem, podczas której lekarz ocenia stan skóry oraz oczekiwania pacjenta, aby na tej podstawie wybrać najodpowiedniejszą metodę i rodzaj wypełniacza. Substancja wypełniająca jest aplikowana pod skórę przy użyciu cienkiej igły lub kaniuli, w zależności od obszaru i pożądanego efektu; w niektórych przypadkach, np. przy modelowaniu podbródka, igła może dotrzeć blisko kości. Po wstrzyknięciu wypełniacza specjalista medycyny estetycznej delikatnie masuje obszar zabiegu, aby równomiernie rozprowadzić substancję i osiągnąć pożądany kształt oraz objętość skóry. Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych aktywności, chociaż w niektórych przypadkach mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienia, obrzęki czy siniaki w miejscach iniekcji, które zwykle ustępują w ciągu kilku dni. Efekty wolumetrii twarzy są widoczne niemal natychmiast i mogą utrzymywać się od kilku miesięcy do nawet kilku lat, w zależności od rodzaju użytego wypełniacza i indywidualnych właściwości organizmu pacjenta.

Jak wygląda twarz po wolumetrii?

Po zabiegu wolumetrii twarzy można zaobserwować młodszy i bardziej wypoczęty wygląd, dzięki przywróceniu objętości w kluczowych obszarach, takich jak policzki, linia żuchwy czy okolice pod oczami, co przyczynia się do wygładzenia zmarszczek i bruzd, poprawy konturów oraz nadania twarzy bardziej zdefiniowanego i młodzieńczego kształtu. Chociaż bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić lekkie zaczerwienienia, obrzęki czy siniaki, zazwyczaj szybko one ustępują, a efekty są widoczne niemal natychmiast, choć pełna ocena rezultatów jest możliwa po kilku dniach do tygodni, kiedy wypełniacz w pełni się zintegruje.

Czy warto robić wolumetrie twarzy?

Decyzja o poddaniu się zabiegowi wolumetrii twarzy powinna być dobrze przemyślana, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i oczekiwania. Zabieg ten oferuje szereg korzyści, takich jak natychmiastowa poprawa wyglądu przez przywrócenie utraconej objętości, zredukowanie zmarszczek i poprawienie konturów twarzy, przy relatywnie krótkim czasie rekonwalescencji i mniejszym ryzyku powikłań w porównaniu do tradycyjnych operacji plastycznych. Efekty są długotrwałe, ale zazwyczaj odwracalne, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność tej metody.

Czy wolumetria wyszczupla twarz?

Wolumetria twarzy nie jest zabiegiem mającym na celu bezpośrednie wyszczuplenie twarzy, lecz skupia się na przywróceniu utraconej objętości, poprawie konturów i modelowaniu kształtu twarzy. Jednakże, poprzez strategiczne dodanie objętości w określonych obszarach, takich jak policzki czy linia żuchwy, można osiągnąć optyczne efekty, które sprawiają, że twarz wydaje się być bardziej zdefiniowana i proporcjonalna. N

Czy wolumetria podnosi policzki?

Tak, wolumetria twarzy jest często stosowana do podnoszenia i wypełnienia policzków. Zabieg ten pozwala na przywrócenie utraconej objętości w okolicy policzków, co jest typowym zjawiskiem w procesie starzenia się skóry. Dodanie wypełniacza w tej okolicy może skutecznie “podnieść” policzki, nadając twarzy młodzieńczy wygląd i poprawiając jej kontury. Poprzez strategiczne umiejscowienie wypełniacza, można nie tylko dodać objętości, ale także optycznie podnieść opadające partie skóry, co przyczynia się do zmniejszenia widoczności zmarszczek oraz linii mimicznych, zapewniając bardziej promienny i odmłodzony wygląd twarzy.

Zobacz jak wygląda zabieg

Prezentacja wideo

Profesjonalny zabieg medycyny estetycznej z osocza bogatopłytkowego, wykorzystująca naturalne czynniki wzrostu pozyskane z krwi pacjenta, stosowane głównie na okolicę skóry twarzy. Zabieg wolumetrii twarzy z wykorzystaniem wypełniacza autologicznego z własnej krwi. 

Najczęściej zadawane pytania

Pytania naszych klientów

Full Face Natural wolumetria twarzy wypełniaczem antologicznym Jeśli masz jakieś pytania, przejdź do strony NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANYCH PYTAŃ

Znajdujemy się przy ulicy Promiennej 6, w Żorach. Recepcja Strefy Relaksu VIVI Massage znajduje się na II piętrze (na domofonie nr 9). Natomiast recepcja Strefy Piękna na piętrze III (na domofonie nr 34). Dokładny adres mogą Państwo znaleźć w zakładce Kontakt lub u dołu strony.
Cenę każdej usługi prezentujemy w dziale Cennik > Zabiegi, Masaże, Vouchery, Zaproszenia, Karnety.
Tak, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza wizyta, prosimy przybyć minimum 20-25 min. wcześniej, ponieważ konieczne jest zapoznanie się z oświadczeniem udzielenia zgody na wykonanie usługi.
Jeśli nie jest to pierwsza wizyta, prosimy o przybycie 15-20 minut przed umówioną godziną.
Godziny otwarcia znajdą Państwo w zakładce Kontakt lub u dołu strony. Godziny otwarcia Strefy Relaksu VIVI Massage różnią się od godzin otwarcia Strefy Piękna VIVI Estetic.
Najlepiej przez stronę booksy.pl lub też telefonicznie pod numerem telefonu 500-300-400, wybierając numer wewnętrzny 2 dla strefy Relaksu VIVI Massage lub 3 dla Strefy Piękna VIVI Estetic.
Każdy zabieg i masaż jest szczegółowo opisany na naszej stronie w zakładkach Oferta> Zabiegi, Masaże.
Tak, na wszystkie nasze usługi można zakupić Voucher podarunkowy. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Cennik> Vouchery/Zaproszenia/Karnety.
Tak, jak najbardziej jest możliwość płatności na raty w systemie MediRaty. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakładce Cennik> Na raty z MediRaty lub kliknąć w link: https://viviestetic.eu/index.php/na-raty/
Honorujemy płatności kartą, gotówką, Blikiem, przelewem, zakupionym wcześniej voucherem lub zaproszeniem.
Tak za usługi można płacić voucherem. Pełną listę pytań i odpowiedzi co do voucherów znajdziecie Państwo w zakładce Cennik> Vouchery/Zaproszenia/Karnety.
Parking dla naszych gości znajduję się tuż przed budynkiem - za bramą wjazdową. Dodatkowe miejsca parkingowe znajdują się na parkingu sąsiadującym z VIVI Residence.
Recepcja VIVI Estetic jest czynna od godziny 9:00 do 21:00 w dni powszednie od poniedziałku do piątku, natomiast w soboty od godziny 9:00 do 14:00. Recepcja VIVI Massage czynna jest codziennie od godziny 7:00 do godziny 22:00.
Recepcja VIVI Estetic znajduje się na III piętrze w budynku przy ul. Promiennej 6 natomiast Recepcja VIVI Massage znajduje się na II piętrze w budynku przy ul. Promiennej 6.
Ogólny numer telefonu to 500-300-400. Aby połączyć się z recepcją VIVI Massage należy wybrać numer wewnętrzny 2. Jeśli chcecie Państwo połączyć się z recepcją VIVI Estetic należy wybrać numer wewnętrzny 3.
Nie trzeba zabierać żadnych rzeczy, wystarczy mała dawka dobrego humoru, resztę otrzymają Państwo beżpośrenio w salonie.
Tak, specjalnie wyznaczone miejsce parkingowe znajduje się w garażu podziemnym, skąd windą można udać się na inne piętra. Prosimy o kontakt przed przybyciem.
Niestety nie, zabieg ten nie posiada karnetów ilościowych.
Tak, przed zabiegiem wymagana jest konsultacja z specjalistą, który kwalifikuje do zabiegu, wyklucza przeciwwskazania, wykonuje pomiar oraz zdjęcia, a także określa obszar zabiegowy.
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zazwyczaj jest stosunkowo mało bolesny i tolerowany przez większość pacjentów bez potrzeby znieczulenia. Jednakże, podczas zabiegu mogą wystąpić pewne nieprzyjemne uczucia, takie jak uczucie pieczenia, swędzenia, napięcia lub delikatnego dyskomfortu. W celu zminimalizowania doznań bólowych, zazwyczaj stosuje się krem znieczulający przed rozpoczęciem zabiegu. Również po zabiegu, na skórze może wystąpić delikatne zaczerwienienie, które może powodować niewielki dyskomfort, ale zazwyczaj szybko ustępuje. W każdym przypadku, dokładne informacje na temat odczuć podczas i po zabiegu powinien udzielić lekarz lub specjalista, który przeprowadza zabieg.
Możliwe są siniaki po wykonaniu zabiegu osoczem bogatopłytkowym, ponieważ zabieg ten polega na pobraniu krwi od pacjenta, a następnie jej przetworzeniu w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego, które zostanie wstrzyknięte do skóry. Sam proces pobierania krwi i wstrzykiwania osocza może powodować drobne uszkodzenia naczyń krwionośnych w skórze, co może prowadzić do powstania delikatnych siniaków.

Jednakże, siniaki po zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego są zazwyczaj minimalne i szybko zanikają.W każdym przypadku, dokładne informacje na temat ryzyka powstawania siniaków po zabiegu powinien udzielić lekarz lub specjalista, który przeprowadza zabieg.
Tak, zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest uważany za bezpieczny dla zdrowia, ponieważ jest to biologiczny produkt pozyskiwany z krwi pacjenta, co minimalizuje ryzyko reakcji alergicznej. Jednakże, jak w przypadku każdego zabiegu medycznego, istnieje pewne ryzyko powikłań, takich jak zakażenie lub krwawienie, dlatego ważne jest, aby zabieg był przeprowadzony przez doświadczony personel medyczny w odpowiednio wyposażonym gabinecie lub klinice, stosując standardowe procedury medyczne i zapewniając odpowiednią sterylność. Przed przystąpieniem do zabiegu zawsze należy przeprowadzić dokładną konsultację z specjalistą oraz podać pełną historię medyczną, aby upewnić się, że pacjent jest odpowiednio przygotowany do zabiegu i nie ma przeciwwskazań.
Zabieg osoczem bogatopłytkowym może być wykonywany u osób w różnym wieku, ale zwykle zaleca się, aby pacjenci mieli ukończone 18 lat. W tym wieku skóra jest już dość dojrzała, co pozwala na uzyskanie najlepszych efektów po zabiegu. Jednak decyzja o poddaniu się zabiegowi zależy od indywidualnej oceny stanu skóry i potrzeb pacjenta, dlatego warto skonsultować się z doświadczonym lekarzem przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu.
Pierwsze efekty po zabiegu już po zabiegu, jednak skóra może być nieco opuchnięta po iniekcjach. Jednak pełne efekty zabiegu zwykle pojawiają się po około 24-48 godzin, ponieważ procesy regeneracyjne w skórze wymagają czasu. Ważne jest również, aby pamiętać, że efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym są indywidualne i zależą od wielu czynników, takich jak wiek, stan skóry i styl życia.
Podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu, na podstawie diagnozy skóry, specjalista zarekomenduje odpowiednią pielęgnację domową. Dobór odpowiedniej pielęgnacji odbywa się także u naszych kosmetologów.
Zabieg wypełniania z wykorzystaniem naturalnego wypełniacza autologicznego jest małoinwazyjny i jednocześnie wysoce skuteczny. Warto jednak pamiętać o tym, że aby zapewnić sobie najwyższą jakość i pełne bezpieczeństwo niezwykle istotne jest wybranie doświadczonego specjalisty oraz salonu, która dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym. Dzięki temu pacjent będzie miał zapewnioną kompleksową opiekę na każdym etapie, począwszy od przygotowania do zabiegu i konsultacje, przez przeprowadzenie aplikacji, aż po opiekę po zabiegową.
Osocze bogatopłytkowe to substancja, która wykazuje wysoką skuteczność w terapiach z zakresu medycyny. Ze względu na to, że PRP jest w pełni autologiczne i praktycznie nie wykazuje działań niepożądanych, nie wyróżnia się szczególnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Istnieją pewne ogólne ograniczenia w zakresie wykonania zabiegu z zastosowaniem biopreparatu.

Należą do nich:

• choroby krwi,
• choroby nowotworowa,
• choroby autoimmunologiczne,
• stany zapalne i ropne na skórze,
• przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
• karmienie piersią,
• aktywna opryszczka,
• cukrzyca,
• ciąża.

Ze względu na to, że osocze bogatopłytkowe to w 100% naturalny koncentrat pozyskiwany z własnej krwi pacjenta, zabieg jest bezpieczny nawet dla alergików.

Na jakość wykonania zabiegu wypełniania ma wpływ wiele istotnych czynników. Aby uzyskać zadowalający efekt, ważne jest indywidualne przygotowanie. W przypadku stosowania biopreparatu kluczowe jest zachowanie odpowiedniej diety, ponieważ ma ona wpływ na jakość zawartych w osoczu płytek krwi, co może zaważyć na końcowym rezultacie zabiegu. Każdorazowo lspecjalista udzieli indywidualnych zaleceń, jednak w szczególności istotne jest, aby:
• na 2 dni przed zabiegiem należy pić dużo wody,
• dzień przed zabiegiem nie spożywać alkoholu ani innych substancji odwadniających,
• na 3 dni przed zabiegiem nie zażywać NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. Ibupromu, Polopiryny, Pyralginy, Ketonalu, Nurofenu, Aspiryny).
W dniu wykonania zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Pomimo precyzyjnego wykonania na obszarze zabiegowym mogą wystąpić pojedyncze siniaki, które można przykryć makijażem. Możliwe jest również pojawienie się obrzęku oraz miejscowej tkliwości, która powinna ustąpić po 24-48 godzinach.

Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby od razu po zabiegu wrócić do codziennych aktywności. Należy jednak pamiętać o tym, aby miejsca poddane zabiegowi utrzymywać w czystości i chronić przed działaniem czynników atmosferycznych, między innymi silnym mrozem czy nasłonecznieniem. Warto również zrezygnować z wizyty na basenie, zażywania gorących kąpieli, czy bardzo intensywnych treningów.
Full Face Natural wolumetria twarzy wypełniaczem antologicznym

Zapraszamy do rezerwacji masażu

Potrzebujesz relaksu, naładowania akumulatorów, regeneracji? Poznaj moc dalekowschodnich masaży, które wpływają i na ciało i na umysł.
Full Face Natural wolumetria twarzy wypełniaczem antologicznym