Jakie zabiegi na szyję po 50
Jakie zabiegi na szyję po 50

Jakie zabiegi na szyję po 50

Jakie zabiegi na szyję po 50

Spis treści

Zabiegi na szyję po 50 mają na celu poprawę wyglądu skóry dojrzałej w tym obszarze. Do najpopularniejszych zabiegów tego typu należą między innymi mezoterapia igłowa oraz zabiegi na bazie kwasu hialuronowego, ale i również Dermapen 4.0. Wszystko zależy od tego, na jakim etapie jest obecnie skóra szyi i dekoltu. Najlepiej w pierwszej kolejności skonsultować się z doświadczonym specjalistą medycyny estetycznej. 

Zabiegi na szyję po 50 – jak działają?

Zabiegi na szyję po 50 mają na celu przede wszystkim zniwelowanie widoczności zmarszczek w tym miejscu. Ze względu na to, że skóra na szyi uznawana jest za wrażliwą i delikatną – zmarszczki w tej partii ciała są zwykle bardziej widoczne niż w innych obszarach. Zabiegi na szyję po 50 przeciwdziałają wiotkości skóry na szyi, wzmacniając samoocenę wielu pań. Zabiegi na szyję – podobnie jak na inne partie ciała – warto wykonywać z profesjonalnym salonie medycyny estetycznej. 

Zabiegi na szyję po 50 – czy bolą?

Choć miejsce jakim jest szyja kojarzy się większości z nas z dużą wrażliwością na ból – zabiegi na szyję zwykle nie powodują dyskomfortu. Zabiegi na szyję po 50 widocznie odmładzają skórę w tym miejscu, pozostawiając ją jędrną i odżywioną. Zabiegi na szyję bardzo często wykonuje się przed wiosną czy latem – kiedy chętniej odsłaniamy dekolty, zamiast zakrywać je apaszkami czy szalikami. Zabiegi na szyję po 50 warto łączyć z zabiegami na twarz dedykowanymi paniom w tym wieku – dla uzyskania jeszcze lepszego, spójnego rezultatu.