STREFA RELAKSU

Tajski masaż świecą – na czym polega?

Jak wszystkie pozostałe w naszej ofercie, masaż ten wykonywany jest w klimacie orientalnym przy muzyce tajskiej oraz nastrojowym natężeniu oświetlenia. Decydując się na tego typu masaż, nie należy się obawiać, że jest on bolesny – jest to masaż wykonywany ze średnią siłą nacisku, relaksujący. Nie powoduje również żadnych poparzeń. Masażystka rozprowadza po ciele topiący się wosk specjalnej świecy do masażu. Dzięki podwyższonej temperaturze, świeca wytapia się i wydobywa z siebie przyjemny i łagodny zapach, ogrzewając jednocześnie ciało osoby masowanej. Nie jest to jednak tradycyjna świeca – jej wosk to mieszkanka wysokiej jakości naturalnych olejków, masła liipe czy shea. Cały zabieg nastawiony jest na głębokie rozluźnienie i odprężenie organizmu, a unoszący się zapach sprawia, że masaż ten staje się niebywałą przyjemnością dla duszy i ciała. Ceremonia wykonywana jest przez dyplomowaną masażystkę z wysp Bali.

Wskazówka: Kompletna sesja masażu powinna trwać nie krócej niż 90 min. Przyjmuje się, że po około 40 minutach masażu organizm przechodzi w stan głębokiego relaksu; często masowany zasypia. Oczywiście jest to stan pożądany i, tak naprawdę, dopiero od tego momentu powinien zacząć się prawdziwy masaż ciała i umysłu.


Jak wygląda tajski masaż świecą?

Przed każdym masażem chcemy ustalić w ankiecie, czy osoba korzystająca z masażu nie posiada żadnych przeciwskazań do jego wykonania np. przebytych kontuzji, urazów lub złamań. Bardzo ważnym elementem masażu jest odpowiednie dostosowanie siły nacisku. Dzięki przekazanej informacji masażystka wykona zabieg tak, aby nie przekroczyć tzw. progu bólu oraz odpowiednio dostosuje moc masażu do oczekiwanych rezultatów np. rozluźnienia. Bardzo prosimy o rzetelne wypełnienie karty informacyjnej, aby pobyt w naszym salonie masażu stał się niezapomnianą chwilą.

Tajski masaż świecą wykonywany w pozycji leżącej na specjalnie podgrzewanym łóżku do masażu. Osoba masowana ubrana jest jedynie w bieliznę jednorazową. W oczekiwaniu na rozgrzanie się wosku (olejku), masażystka przygotowuje ciało, delikatnie ugniatając przez ręcznik poszczególne jego części na sucho. Po rozgrzaniu świecy, dostosowuje temperaturę wosku, nalewając go na swoje dłonie, aby w kolejnym kroku nanieść ciepły i przyjemny płyn na ciało osoby masowanej. Masaż świecą rozpoczyna się od stóp w kierunku głowy. W trakcie tego masażu zazwyczaj włącza się muzykę orientalną.

Wskazówka: Najlepiej wykonać masaż świecą zaraz po gorącym prysznicu. W trakcie masażu masażystka może kilkakrotnie zapytać o moc nacisku, prosimy o precyzyjną odpowiedź na pytanie. Jeśli nie życzysz sobie pytań ze strony masażystki podczas zabiegu, zaznacz to – prosimy – w formularzu informacyjnym.

Tajski masaż świecą – dla kogo?

Zdecydowanie dla kobiet prowadzących aktywny tryb życia, które zmagają się ze stresem i chcą zapomnieć o problemach dnia codziennego oraz dla których ważna jest kondycja skóry. Zastosowane w świecach naturalne olejki roślinne oraz witamina E z pewnością bardzo pozytywnie wpłyną nie tylko na odżywienie skóry, ale i na poprawę jej kondycji na dłuższy czas. Masaż świecą redukuje rozstępy, wpływa pozytywnie na redukcję cellulitu oraz neutralizuje wolne rodniki. To nie wszystkie zalety: ciepło świecy rozgrzewa tkanki, rozluźnia napięcie mięśniowe i działa przeciwbólowo, wyciszając przy tym umysł. Po wykonanym masażu organizm odczuwa wyraźne odprężenie, stan głębokiego relaksu.

Loading

0