STREFA RELAKSU

Tajski masaż stóp i nóg na czym polega?

Tradycyjny masaż tajski nóg i stóp w zdecydowanej części oparty jest na zasadach refleksologii, czyli głębokim stymulowaniu tkanek wewnętrznych stóp za pomocą akupresury. Każdy z receptorów umieszczonych na stopach odpowiada innej części ciała w organizmie, a dzięki połączeniom tych kanałów energetycznych w trakcie masażu dochodzi do przepływu pozytywnej energii życiowej. Generalnie masaż ten ma za zdanie przenieść całą energię pozyskaną z bodźców na zakończeniach nerwowych stóp na poszczególne części ciała osoby masowanej. W medycynie dalekowschodniej stopy są określane mianem „drugiego serca człowieka”, dlatego też masaż wykonany przez dobrze wyszkoloną masażystkę może niebywale poprawić funkcjonowanie całego organizmu.

Wskazówka: Kompletna sesja masażu powinna trwać nie krócej niż 60 min.

Jak przebiega tajski masaż stóp i nóg?

Przed każdym masażem chcemy ustalić w ankiecie, czy osoba korzystająca z masażu nie posiada żadnych przeciwskazań do jego wykonania np. przebytych kontuzji, urazów lub złamań. Przeciwskazaniem są także rozległe skaleczenia, uszkodzenie skóry stóp, rany czy owrzodzenia, jak również grzybica.

Bardzo ważnym elementem masażu jest odpowiednie dostosowanie siły nacisku. Dzięki przekazanej informacji masażystka wykona zabieg tak, aby nie przekroczyć tzw. progu bólu oraz odpowiednio dostosuje moc masażu do oczekiwanych rezultatów np. rozluźnienia. Bardzo prosimy o rzetelne wypełnienie karty informacyjnej, aby pobyt w naszym salonie masażu stał się niezapomnianą chwilą.

Cała ceremonia masażu odbywa się z użyciem eterycznych olejków zapachowych takich jak jaśmin, biała magnolia czy olejek kokosowy i wykonywana jest w pozycji leżącej na specjalnie podgrzewanym łóżku do masażu. Osoba masowana ubrana jest jedynie w bieliznę jednorazową. Masaż stóp rozpoczyna się od przyzwyczajenia stóp do dotyku, przez delikatne, ale i jednocześnie pewne ruchy dłoni masażystki. Ta początkowa faza masażu ma za zadanie przyzwyczaić nawet najbardziej czułe stopy do kolejnego etapu, jakim jest właśnie akupresura. Po przyzwyczajeniu do dotyku, masażystka rozpoczyna wykonywanie masażu właściwego, zwanego również refleksologią. Masażystka obejmując swoim dotykiem całą stopę, zaczyna pracować na pasmach podłużnych i poprzecznych od strony podeszwowej. Schodzi w dół do pięty, a na koniec przenosi się na cześć grzbietową, nie pomijając przy tym receptorów znajdujących się na wewnętrznej i zewnętrznej części krawędzi. Po zakończeniu masażu każdej ze stóp wykonuje masaż całości nogi. W trakcie masażu tajskiego stóp i nóg zazwyczaj włącza się relaksującą muzykę tajską. Masaż wykonywany jest z umiarkowaną siłą nacisku.

Z pewnością jest to jeden z najbardziej przyjemnych i skutecznych masaży, mający niebywały wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Wskazówka: Najlepiej wykonać masaż stóp i nóg zaraz po gorącym prysznicu, wymoczeniu stóp w ciepłej wodzie z solą. W trakcie masażu masażystka może kilkakrotnie zapytać o moc nacisku, prosimy o precyzyjną odpowiedź na pytanie. Jeśli nie życzysz sobie pytań ze strony masażystki podczas zabiegu, zaznacz to – prosimy – w formularzu informacyjnym.

Tajski masaż stóp i nóg – dla kogo?

Nie da się jednoznacznie wskazać, dla których osób masaż stóp jest odpowiedni, a dla których nie. Masaż stóp i nóg jest masażem bardzo głęboko relaksującym oraz pobudzającym naturalne leczenie organizmu. Polecany jest szczególnie wszystkim osobom, które odczuwają stan ogólnego zmęczenia, tzw. ciężkich nóg oraz które cierpią na bóle mięśniowe. Nie ulega wątpliwości, że masaż ten bardzo mocno poprawia kondycję stóp kobiecych, zwłaszcza tych, które często korzystają z butów typu „szpilki”. Po dobrze wykonanym masażu stopy i nogi odzyskują witalność, a umysł otrzymuje niebywałą dozę przyjemności.

Loading

0