STREFA RELAKSU

Tajski masaż sportowy

Tajski masaż sportowy z pewnością nie należy do grupy masaży relaksacyjnych, choć czerpie wiele z technik tajskiego masażu klasycznego. Zabieg ten jest wykonywany ze zdecydowanie większym naciskiem niż masaż klasyczny i jest ukierunkowany w szczególności na uzyskanie efektu przygotowania lub utrzymywania mięśni w odpowiedniej kondycji. Ma również za zadanie rozciągnąć ciało i odprężyć mięśnie zmęczone po intensywnym treningu. Masaż tajski sportowy to generalnie zabieg dość mocny, bywa mało przyjemny, zwłaszcza dla delikatnych ciał kobiet. Masażystka wykonuje masaż również stopami, przedramionami, często poruszając się nie tylko wokół, ale również nad masowaną osobą.

Oczywiście, masaż właściwy poprzedzony jest masażem rozluźniającym. Zabieg wykonywany jest przez dyplomowaną masażystkę z wysp Bali.

“Wskazówka: Pełna sesja masażu powinna trwać 90 min.”


Jak przebiega tajski masaż sportowy?

Przed każdym masażem chcemy ustalić w ankiecie, czy osoba korzystająca z masażu nie posiada żadnych przeciwskazań do jego wykonania np. przebytych kontuzji, urazów lub złamań. Bardzo ważnym elementem masażu jest odpowiednie dostosowanie siły nacisku. Dzięki przekazanej informacji masażystka wykona zabieg tak, aby nie przekroczyć tzw. progu bólu oraz odpowiednio dostosuje moc masażu do oczekiwanych rezultatów np. rozluźnienia. Bardzo prosimy o rzetelne wypełnienie karty informacyjnej, aby pobyt w naszym salonie masażu stał się niezapomnianą chwilą.

Tajski masaż sportowy wykonywany jest na specjalnie podgrzewanym łóżku do masażu. Osoba masowana ubrana jest jedynie w koszulę i spodnie, przekazane przed rozpoczęciem masażu. Masażystka w pierwszej kolejności rozluźnia mięśnie i stawy, a następnie przystępuje do masażu właściwego. Masaż ten charakteryzuje się tym, że uciskane, ugniatane i rozciągane są wszystkie mięśnie oraz stawy. Zabieg z reguły wykonywany jest dłońmi, przedramieniem masażystki, a nawet stopami i często przebiega inaczej niż poprzednio. W trakcie tajskiego masażu sportowego zazwyczaj włącza się muzykę orientalną.

“Wskazówka: Tajski masaż sportowy najlepiej wykonywać zaraz po gorącym prysznicu. W trakcie masażu masażystka może kilkakrotnie zapytać o moc nacisku, prosimy o precyzyjną odpowiedź na pytanie. Jeśli nie życzysz sobie pytań ze strony masażystki podczas zabiegu, zaznacz to – prosimy – w formularzu informacyjnym.”


Tajski masaż sportowy – dla kogo?

Zdecydowanie jest to masaż dedykowany mężczyznom wykonującym bardzo intensywną pracę oraz osobom uprawiającym zawodowo sport. Nie oznacza to wcale, że sportowcy amatorzy nie mogą z niego skorzystać. Masaż ten nie tylko pomoże przygotować mięśnie do sportowego wysiłku, ale również pozwala zregenerować je po zakończonym treningu, zwłaszcza wówczas, kiedy pojawią się w nich zakwasy.

Korzyści wynikające z tajskiego masażu sportowego:
• rozluźnienie, zwiększenie zakresu ruchów i elastyczności mięśni,
• poprawa krążenia krwi i chłonki, wzrost temperatury masowanej okolicy,
• zniwelowanie zmęczenia (mięśni i całego organizmu) i wyeliminowanie objawów przetrenowania,
• lepsze dotlenienie i poprawa metabolizmu tkanek, szybsza wymiana substancji odżywczych między krwią, a komórkami,
• szybszy powrót do formy po kontuzji,
• skrócenie czasu regeneracji pomiędzy treningami. Oczyszczanie organizmu z toksyn i przywrócenie mięśni do wykorzystania pełnych możliwości,
• poprawa pracy układu nerwowego,
• zapobieganie urazom i leczenie kontuzji.

Loading

0