STREFA RELAKSU

Tajski masaż pleców, głowy i twarzy


Tajski masaż klasyczny jest jednym z najpopularniejszych masaży orientalnych na świecie. Zawdzięcza to wyjątkowej technice, stanowiącej połączenie akupresury ważniejszych punktów na ciele człowieka z elementami pasywnej jogi, rozciągania i refleksologii.

Proponujemy wersję masażu, która koncentruje się na plecach, głowie i twarzy – czyli miejscach będących częstym źródłem nieprzyjemnych dolegliwości. Masaż wykonywany jest w naszym salonie przez dyplomowaną masażystkę z wysp Bali.

Wskazówka: Kompletna sesja masażu powinna trwać 60 minut.


Jak przebiega tajski masaż pleców, głowy i twarzy?

Przed każdym masażem chcemy ustalić w ankiecie, czy osoba korzystająca z masażu nie posiada żadnych przeciwskazań do jego wykonania np. przebytych kontuzji, urazów lub złamań. Bardzo ważnym elementem masażu jest odpowiednie dostosowanie siły nacisku. Dzięki przekazanej informacji masażystka wykona zabieg tak, aby nie przekroczyć tzw. progu bólu oraz odpowiednio dostosuje moc masażu do oczekiwanych rezultatów np. rozluźnienia. Bardzo prosimy o rzetelne wypełnienie karty informacyjnej, aby pobyt w naszym salonie masażu stał się niezapomnianą chwilą.

Masaż pleców, głowy i twarzy wykonywany w pozycji leżącej na specjalnie podgrzewanym łóżku do masażu. Do masażu wykorzystywane są olejki eteryczne. Osoba masowana ubrana jest jedynie w bieliznę jednorazową. Wykonanie właściwego masażu poprzedza masaż całego ciała, który ma za zadanie rozgrzanie organizmu i przygotowanie go do „ciężkiej pracy”. Podczas zabiegu masażystka porusza się wokół osoby masowanej, uciskając intensywnie poszczególne partie pleców. Masaż pleców z reguły wykonywany dłońmi rzadziej łokciami. Masażystka wykonuje również masaż karku, szyi, głowy oraz twarzy – każdorazowo dostosowując intensywność do potrzeb osoby masowanej. Po wykonanym masażu tajskim, organizm odczuwa wyraźne odprężenie. W trakcie zabiegu zazwyczaj włącza się muzykę relaksacyjną.


Wskazówka: Najlepiej wykonać masaż tajski zaraz po gorącym prysznicu. Podczas masażu masażystka może kilkakrotnie zapytać o moc nacisku, prosimy o precyzyjną odpowiedź na pytanie. Jeśli nie życzysz sobie pytań ze strony masażystki w trakcie zabiegu, zaznacz to – prosimy – w formularzu informacyjnym.

Tajski masaż pleców, głowy i twarzy – dla kogo?

Masaż pleców, głowy i twarzy dedykowany jest osobom, które uskarżają się na dolegliwości tych okolic. Wskazaniem do masażu mogą być bóle pleców – zarówno te spowodowane długotrwałą, siedzącą pracą, niewłaściwą postawą ciała, jak i wynikające z dużej aktywności fizycznej (np. noszenie ciężkich przedmiotów). Z kolei masaż głowy i twarzy pozwala ukoić bóle, w tym migrenowego pochodzenia. Regularnie wykonywany masaż głowy pozwala także wzmocnić włosy, poprzez zwiększenie ukrwienia cebulek włosowych. Natychmiastowym efektem masażu jest wyraźne odprężenie i rozluźnienie – lekkość ciała.

Efekty zabiegu:

  • rozluźnienie spiętych mięśni pleców, ograniczenie sztywności mięśni
  • łagodzenie stanów zapalnych
  • poprawa koncentracji, myślenia, podejmowania decyzji
  • wzmocnienie cebulek włosów
  • usunięcie bóli głowy, w tym migrenowych

Loading

0