STREFA RELAKSU

Tajski masaż ciepłymi kamieniami – na czym polega?

Masaż ciepłymi kamieniami wywodzi się z Dalekiego Wschodu i był znany już w starożytności. Jego wykonanie opiera się filozofii przepływu energii przez organizm. Rozgrzane kamienie układa się na różnych częściach ciała. Ciepło płynące z bazaltowych kamieni ma za zadanie rozluźnić mięśnie oraz usprawnić przepływ krwi w organizmie. Podczas zabiegu często naprzemiennie stosuje się również zimne kamienie, zwłaszcza przy różnego rodzaju kontuzjach sportowych lub po intensywnym treningu. Masaż ciepłymi kamieniami bazaltowymi można w skrócie określić jako wyścig energii – raz ciepłej a raz zimnej – przez poszczególne części ciała. Podczas układania ciepłych kamieni bazaltowych, osoba masowana odczuwa miłe i przeszywające ciepło docierające do najgłębszych części ciała.

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów, masaż ten może być nastawiony głównie na uzyskanie efektu relaksu i odprężenia. Zależy to od oczekiwań masowanego. Masaż nie musi być również wykonywany tradycyjną techniką. W trakcie masażu używane są olejki eteryczne, które mają za zadanie działać na zmysły. Ich wybór dostosowany jest od preferencji: dla jednej osoby odpowiednim olejkiem będzie jaśmin, dla innej – olejek z pomarańczy. Zabieg wykonywany jest przez dyplomowaną masażystkę z wysp Bali.

Wskazówka: Pełna sesja masażu powinna trwać nie krócej niż 90 min. Przyjmuje się, że po około 40 minutach masażu organizm przechodzi w stan głębokiego relaksu; często masowany zasypia. Oczywiście jest to stan pożądany i, tak naprawdę, dopiero od tego momentu powinien zacząć się prawdziwy masaż ciała i umysłu.


Jak wygląda tajski masaż ciepłymi kamieniami?

Przed każdym masażem chcemy ustalić w ankiecie, czy osoba korzystająca z masażu nie posiada żadnych przeciwskazań do jego wykonania np. przebytych kontuzji, urazów lub złamań. Bardzo ważnym elementem masażu jest odpowiednie dostosowanie siły nacisku. Dzięki przekazanej informacji masażystka wykona zabieg tak, aby nie przekroczyć tzw. progu bólu oraz odpowiednio dostosuje moc masażu do oczekiwanych rezultatów np. rozluźnienia. Bardzo prosimy o rzetelne wypełnienie karty informacyjnej, aby pobyt w naszym salonie masażu stał się niezapomnianą chwilą.

Masaż gorącymi kamieniami wykonywany w pozycji leżącej na specjalnie podgrzewanym łóżku do masażu. Osoba masowana ubrana jest jedynie w bieliznę jednorazową. W zależności od wskazanego problemu, masażystka poprosi o położenie się na brzuchu lub plecach, aby dostosować zabieg. Następnie zacznie układać zamoczone w olejku ciepłe kamienie. Osoba masowana trzyma także kamienie w dłoniach, aby ich ciepło dobrze ukrwiło ręce oraz przeniosło energię układem krwionośnym w głąb organizmu. Kilkakrotne wykonanie takich czynności sprawia, że ciało zaczyna pozbywać się toksyn, a skóra dzięki lepszemu ukrwieniu staje się bardziej dotleniona i elastyczna. W trakcie masażu zazwyczaj włącza się muzykę orientalną. Masaż ten należy do grupy rozluźniających, daje cudowne uczucie zrelaksowania, odpręża oraz wprawia w dobre samopoczucie.

Wskazówka: Masaż kamieniami najlepiej wykonać zaraz po gorącym prysznicu. W trakcie masażu masażystka może kilkakrotnie zapytać o temperaturę przekazywanych do ręki kamieni, prosimy u udzielanie precyzyjnych odpowiedzi na jej pytania. Jeśli nie życzysz sobie pytań ze strony masażystki podczas masażu, zaznacz to – prosimy – w formularzu informacyjnym.


Tajski masaż ciepłymi kamieniami – dla kogo?

Masaż ciepłymi kamieniami można polecić każdemu, nie jest to masaż zarezerwowany dla aktorów czy celebrytów. Nie jest też – wbrew obiegowym opiniom – masażem przewidzianym wyłącznie dla kobiet. Z zabiegu może skorzystać każdy, kto uskarża się na problemy w okolicy szyjnej, narzeka na bóle kręgosłupa czy ma jakieś dolegliwości stawowe. Terapia kamieniami pomaga również osobom przemęczonym i pozbawionym energii, które potrzebują doładować swoje wewnętrzne akumulatory. Już po kilku zabiegach możesz poczuć się jak młody bóg, pozbyć się bezsenności oraz poczucia przytłoczenia codziennymi problemami. Po wykonanym masażu Twój organizm odczuje wyraźne odprężenie, stan głębokiego relaksu, a dzięki olejkom skóra pozostaje odżywiona. Zapraszamy do naszego salonu masażu na profesjonalny zabieg ciepłymi kamieniami.

Loading

0