STREFA RELAKSU

Masaż baby – na czym polega?

Masaż baby jest starożytną techniką masażu niemowląt i dzieci. Znany jest również pod nazwą „masażu Shantala”. Masaż ten dedykowany jest niemowlętom i z tą myślą został wprowadzony na europejski grunt przez znanego położnika o nazwisku Leboyer. Obecnie często stosowany jest również u dzieci starszych, nawet do 10. roku życia, które borykają się z problemami na poziomie emocji. Masaż w głównej mierze polega na wykonywaniu delikatnych ruchów, którym towarzyszą przyjemne bodźce dźwiękowe. Masaż ten potocznie nazywany jest także „Dotykiem Miłości”.

Masaż Shantala może być wykonywany już od pierwszych dni życia. Jednak zanim się do niego przystąpi, warto ukończyć stosowny kurs. Pierwszy masaż może także wykonać dyplomowana masażystka znająca technikę Shantala, dlatego serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu.

Czas pierwszego masażu uzależniony jest od wieku dziecka: im starsze, tym masaż może być dłuższy. Przyjmuje się, że dziecko około miesiąca życia nie powinno być masowane dłużej niż około 10 min. W przypadku dzieci od 3. do 4. miesiąca życia, masaż ten można nieco wydłużyć – do około 20-25 min. Po 6. miesiącu życia dziecka masaż można wykonywać przez ponad pół godziny. Czas masażu zależy w głównej mierze od tego jak wcześnie dziecko zaczęło otrzymywać podobne bodźce z zewnątrz, od rodziców. Należy również podkreślić, że masaż ten nie jest żadnym zabiegiem rehabilitacyjnym. Bezwzględnie wykonywany jest w towarzystwie rodzica dziecka, nie zaś dalszych krewnych czy znajomych.

Masaż Shantala jest masażem dla dwojga. Możliwy jest do zrealizowania tylko wówczas, gdy rodzic korzysta z dowolnie wybranego innego masażu z naszej oferty, jednocześnie nadzorując wzrokiem wykonywany masaż u dziecka. Cała atmosfera oraz towarzyszące masażowi Shantala dźwięki dostosowane są tylko i wyłącznie do masażu dziecka, nigdy rodzica. Masaż Shantala wykonywany jest przez dyplomowaną masażystkę z wysp Indonezji.

Wskazówka: Nie jesteśmy w stanie określić wielu czynników, nieprzewidzianych sytuacji związanych z małym dzieckiem, jednakże masaż rodzica kończy się z chwilą zakończenia masażu dziecka. W takim przypadku nie ma możliwości zwrotu części wynagrodzenia za ewentualnie niewykorzystany w całości czas zabiegu. Prosimy zatem o rozważne podejście do wyboru tej usługi z naszej oferty. Baby masaż przeznaczony jest wyłącznie dla gości aparthotelu VIVI Residence.


Jak wygląda masaż baby?

Przed każdym masażem rozmawiamy z rodzicem, aby uzyskać szerszą wiedzę na temat zachowań dziecka. Przekazane informacje pomogą masażystce zwrócić szczególną uwagę na zagadnienia opisane przez rodzica (o ile takie istotne zagadnienia występują). Choć rozmowa koncentruje się głównie na potrzebach malucha, to równie ważne są dla nas oczekiwania jego rodzica. I dziecko, i rodzic mają wyjść z naszego gabinetu wyjątkowo zrelaksowani.

Oba masaże wykonywane są na specjalnie podgrzewanym łóżku do masażu. Dziecko, pod opieką masażystki, leży na jednym z łóżek, otulone ciepłym ręcznikiem. Natomiast rodzic leży tuż obok, relaksując się swoim masażem. Szczegóły masażu rodzica znajdują się w opisach poszczególnych typów masaży. Po przygotowaniu, masażystka rozpoczyna zabieg, masując delikatnie brzuszek dziecka, następnie ramionka, dłonie, po czym wraca ponownie na brzuszek. Kolejno masowane są nóżki dziecka, plecki, a na końcu twarzyczka. Do masażu używane są tylko i wyłącznie certyfikowane olejki znanej rodzicowi marki.

Masaż baby – dla kogo?

Jak sama nazwa mówi, jest to masaż dla dziecka i niekoniecznie malutkiego. Często zdarza się, że z tego typu masaży korzystają również rodzice dzieci starszych, nawet 5-10 letnich. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym masaż Shantala jest dobrym sposobem na łagodzenie nadpobudliwości, ale także zmniejszanie stopnia agresji. Ponadto dzieci, które są regularnie masowane, lepiej się uczą i lepiej funkcjonują w społeczeństwie. Warto zatem zadbać o nasze dzieciaki, zwłaszcza że masowanie ich nie zajmuje tak wiele czasu jak w przypadku dorosłych. Powód jest prosty: ruchliwe dzieciaki (co w ich wieku jest jak najbardziej naturalne) zbyt długo nie wytrzymają leżenia w jednej pozycji. Reasumując, jest to masaż dla każdego dziecka, od tego malutkiego do tych w wieku przedszkolnym oraz szkolnym włącznie.

Zapraszamy rodziców z dziećmi do naszego salonu masażu VIVI Residence.

Przeciwwskazania u dzieci:
• dysplazja
• choroba nowotworowa
• epilepsja
• zakrzepica
• problemy limfatyczne
• infekcja
• czas po szczepieniu krótszy niż około 3-4 dni
• odmienne zachowanie dziecka, złe samopoczucie, którego przyczyny nie znamy
• czas od posiłku krótszy niż jedna godzina
• wysypka na skórze
• zranienie
• atopowe zapalenie skóry

Masaż dostępny wyłącznie dla gości hotelowych.

Loading

0