STREFA RELAKSU

Masaż Shiatsu – na czym polega?

Masaż Shiatsu jest jednym z najstarszych masaży, a jego historia sięga prawie XVI wieku. Stosowane techniki wywodzą się ze szkoły japońskiej. Nazwa Shiatsu pochodzi od dwóch japońskich słów „shi” – co oznacza palce – oraz „atsu” – co oznacza ucisk. Jednakże z biegiem czasu zamiast palców zaczęto stosować dłonie, łokcie oraz przedramiona. Dziś ten mocny masaż cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, gdyż łączy w sobie elementy akupunktury oraz tradycyjnej medycyny Wschodu. Warto spróbować tego genialnego zabiegu w naszym salonie w VIVI Residence. Masaż wykonywany jest przez profesjonalną masażystkę z Bali.

Wskazówka: Pełna sesja masażu nie powinna trwać dłużej niż 90 min. Przyjmuje się, że po około 40 minutach masażu organizm przechodzi w stan głębokiego relaksu; często masowany zasypia. Oczywiście jest to stan pożądany i, tak naprawdę, dopiero od tego momentu powinien zacząć się prawdziwy masaż ciała i umysłu.

Jak wygląda masaż Shiatsu?

Przed każdym masażem chcemy ustalić w ankiecie, czy osoba korzystająca z masażu nie posiada żadnych przeciwskazań do jego wykonania np. przebytych kontuzji, urazów lub złamań. Inne istotne przeciwskazania to ciąża, hemofilia, nadciśnienie, miażdżyca, zmiany skórne i zapalne oraz nowotwory.

Bardzo ważnym elementem masażu jest odpowiednie dostosowanie siły nacisku. Dzięki przekazanej informacji masażystka wykona zabieg tak, aby nie przekroczyć tzw. progu bólu oraz odpowiednio dostosuje moc masażu do oczekiwanych rezultatów np. rozluźnienia. Bardzo prosimy o rzetelne wypełnienie karty informacyjnej, aby pobyt w naszym salonie masażu stał się niezapomnianą chwilą.

Masaż Shiatsu wykonywany w pozycji leżącej na specjalnie podgrzewanym łóżku do masażu, z głową ułożoną raz w jedną, a raz w drugą stronę. Osoba masowana ubrana jest w koszulę oraz spodnie, przekazane przed masażem. Zabieg rozpoczyna się od rozluźnienia całego ciała, a następnie masażystka przechodzi do masażu właściwego. Masaż właściwy dzieli się na kilka elementów, od głaskania, głaskania piłowego, przez ugniatanie, oklepywanie, aż do różnego rodzaju ucisków. Każda cześć ciała przechodzi podobne etapy. Masaż kończy rozciąganie poszczególnych stawów. Dobrze wykonany masaż z pewnością odpręży nie tylko całe ciało, ale i duszę osoby masowanej. Po masażu warto odpocząć w jednym z wygodnych łóżek aparthotelu VIVI Residence.

Wskazówka: W trakcie masażu masażystka może kilkakrotnie zapytać o moc nacisku, prosimy o precyzyjną odpowiedź na pytanie. Jeśli nie życzysz sobie pytań ze strony masażystki podczas zabiegu, zaznacz to – prosimy – w formularzu informacyjnym.

Masaż Shiatsu – dla kogo?

Shiatsu to technika masowania, która może przynieść ulgę w bardzo wielu dolegliwościach. Masaż polecany jest przede wszystkim osobom narażonym na stres, z niską odpornością organizmu, a także kobietom cierpiących na zespół napięcia przedmiesiączkowego. Oczywiście z tego typu masażu może skorzystać zupełnie zdrowa osoba, która chce odprężyć swoje ciało i umysł.

Efekty po zakończeniu:
• Harmonizuje przepływ energii w ciele
• Wzmacnia witalność i poprawia samopoczucie
• Poprawia koncentrację i sprawność intelektualną
• Działa pozytywnie na układ krwionośny i limfatyczny

Loading

0