STREFA RELAKSU

Hawajski masaż Lomi Lomi – na czym polega ten masaż?

Masaż Lomi Lomi jest zabiegiem pochodzącym wprost z wysp polinezyjskich. Niegdyś zarezerwowany był tylko dla wybranej części społeczności, a dokładnie dla wodzów wielkich plemion. Wykonywany w kilkugodzinnych sesjach potrafił wprowadzić osobę masowaną w trans. Słowo Lomi oznacza „pocieranie” lub „naciskanie”, a sam masaż wykonywany jest boczną krawędzią ręki oraz łokciami. Lomi Lomi jest masażem całościowym i działa równie mocno na ciało, jak i na umysł osoby masowanej. Doskonale rozładowuje napięcie mięśniowe, sprzyja wypoczynkowi i genialnie poprawia samopoczucie. Do salonów masażu w Europie trafił około 2000 roku, a teraz możesz korzystać z jego walorów także w naszym gabinecie masażu w VIVI Residence.

Wskazówka: Sugerujemy, aby czas masażu był nie krótszy niż 90 – 120 min.


Jak wygląda hawajski masaż Lomi Lomi?

Przed każdym masażem chcemy ustalić w ankiecie, czy osoba korzystająca z masażu nie posiada żadnych przeciwskazań do jego wykonania np. przebytych kontuzji, urazów lub złamań. Bardzo ważnym elementem masażu jest odpowiednie dostosowanie siły nacisku. Dzięki przekazanej informacji masażystka wykona zabieg tak, aby nie przekroczyć tzw. progu bólu oraz odpowiednio dostosuje moc masażu do oczekiwanych rezultatów np. rozluźnienia. Bardzo prosimy o rzetelne wypełnienie karty informacyjnej, aby pobyt w naszym salonie masażu stał się niezapomnianą chwilą.

Masaż Lomi Lomi wykonywany jest zazwyczaj w pozycji leżącej na specjalnie podgrzewanym łóżku do masażu. Osoba masowana ubrana jest jedynie w bieliznę jednorazową i leży na brzuchu. Podczas zabiegu masażystka w pierwszej kolejności rozluźnia poszczególne części ciała, rozpoczynając od masażu stóp, a kończąc na szyi. Masażystka stopniowo zwiększa nacisk na poszczególne partie. Masaż ten wykonywany jest z dość dużą siłą. Do masażu stosowane są olejki eteryczne, które mają działanie relaksujące i rozluźniające. Po wykonanym masażu potrzebny jest czas na wyciszenie, najlepiej w jednym z naszych apartamentów VIVI Residence, przy gorącej imbirowej herbatce.

Wskazówka: W trakcie masażu masażystka może kilkakrotnie zapytać o moc nacisku, prosimy o precyzyjną odpowiedź na pytanie. Jeśli nie życzysz sobie pytań ze strony masażystki podczas zabiegu, zaznacz to – prosimy – w formularzu informacyjnym.

Hawajski masaż Lomi Lomi – dla kogo?

Masaż ten z pewnością przeznaczony jest dla osób bardzo aktywnych fizycznie, które potrzebują rozluźnienia ścięgien i mięśni. Jednakże również osoby mniej aktywne mogą skorzystać z jego dobrodziejstw. Masaż Lomi Lomi jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy oczekują masażu prawie całego ciała (wyłączając okolice intymne).

Efekty po zakończeniu:
• doskonale relaksuje umysł i ciało
• podnosi poziom witalności
• ułatwia skupienie się na pozytywnych aspektach oraz pomaga w podejmowaniu dobrych decyzji
• uwalnia od stresu, złych emocji
• rozgrzewa i rozluźnia mięśnie
• przynosi ulgę w bólu
• przyspiesza metabolizm, wspomagając odchudzanie.

Loading

0