STREFA RELAKSU

BALIJSKI MASAŻ OLEJKAMI

Zmniejszający uczucie napięcia, kojący masaż z wykorzystaniem relaksujących olejków.

Balijski masaż olejkami jest jednym z najstarszych masaży – czerpie z wpływów medycyny chińskiej oraz indonezyjskiej. Łączy różnorodne azjatyckie techniki charakterystyczne dla tradycyjnego indonezyjskiego masażu relaksacyjnego, chińskiej akupresury, ayurwedy, refleksoterapii z elementami aromaterapii.

Dzięki takiemu zestawieniu technik, masaż balijski nie tylko koi nerwy i odpręża umysł, ale także zmniejsza bóle mięśni i relaksuje całe ciało. Jest to wyjątkowy, łagodny zabieg, który zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie. Warto sprawdzić jego działanie w naszym salonie masażu. Zabieg ten wykonywany jest przez dyplomowaną masażystkę z wysp Indonezji.

Wskazówka: Kompletna sesja masażu powinna trwać nie krócej niż 90 min.


Jak wygląda balijski masaż olejkami?

Przed każdym masażem chcemy ustalić w ankiecie, czy osoba korzystająca z masażu nie posiada żadnych przeciwskazań do jego wykonania np. przebytych kontuzji, urazów lub złamań. Bardzo ważnym elementem masażu jest odpowiednie dostosowanie siły nacisku. Dzięki przekazanej informacji masażystka wykona zabieg tak, aby nie przekroczyć tzw. progu bólu oraz odpowiednio dostosuje moc masażu do oczekiwanych rezultatów np. rozluźnienia. Bardzo prosimy o rzetelne wypełnienie karty informacyjnej, aby pobyt w naszym salonie masażu stał się niezapomnianą chwilą.

Masaż balijski wykonywany jest w pozycji leżącej na specjalnie podgrzewanym łóżku do masażu. Osoba masowana ubrana jest jedynie w bieliznę jednorazową. Podczas takiego zabiegu terapeuta intensywnie uciska, gładzi i rozciąga wybrane partie ciała. Duże znaczenie mają zastosowane olejki eteryczne, na przykład różany, jaśminowy lub bergamotkowy, które działają relaksująco i rozluźniająco. W trakcie masażu balijskiego zazwyczaj włącza się indonezyjską muzykę. Po wykonanym masażu potrzebny jest czas na wyciszenie, najlepiej w jednym z naszych apartamentów VIVI Residence, przy gorącej imbirowej herbatce.

Wskazówka: W trakcie masażu masażystka może kilkakrotnie zapytać o moc nacisku, prosimy o precyzyjną odpowiedź na pytanie. Jeśli nie życzysz sobie pytań ze strony masażystki podczas zabiegu, zaznacz to – prosimy – w formularzu informacyjnym.

Balijski masaż olejkami – dla kogo?

Zdecydowanie jest to masaż dla osób intensywnie pracujących, których organizm jest narażony na ciągły stres związany w aktywnością zawodową bądź problemami dnia codziennego. Masaż ma doskonały wpływ na leczenie depresji oraz bezsenności. Pozwala zmniejszyć napięcie i poczucie niepokoju w organizmie.

Zabieg masażu balijskiego ma bardzo szerokie zastosowanie i polecany jest również w przypadku skurczów mięśni, dlatego idealnie sprawdzi się jako element terapii urazów oraz sportowych kontuzji. Ten intensywny zabieg dociera nawet do głębokich warstw skóry i mięśni oraz stymuluje ich pracę. Usprawnia krążenie krwi i innych płynów ustrojowych – pobudza funkcjonowanie układu limfatycznego, a tym samym wspiera proces oczyszczania poszczególnych partii organizmu.

Masaż balijski może być pomocny również w łagodzeniu bólu głowy, w tym dolegliwości o migrenowym charakterze. Co ciekawe, dobrze działa także na schorzenia układu oddechowego o różnym podłożu i intensywności, na przykład dolegliwości alergiczne oraz astmatyczne. Zabieg ten poprawia także pracę układu odpornościowego.

Efekty po zakończeniu:
• doskonale relaksuje umysł i ciało
• podnosi poziom witalności
• ułatwia skupienie się na pozytywnych aspektach oraz pomaga w podejmowaniu dobrych decyzji
• uwalnia od stresu, złych emocji
• rozgrzewa i rozluźnia mięśnie
• przynosi ulgę w bólu
• przyspiesza metabolizm, wspomagając odchudzanie

Loading

0