STREFA RELAKSU

Cellulit to nieprawidłowy stan skóry, charakteryzujący się występowaniem nierówności i fałdek na skórze, zwykle w okolicach ud, pośladków i brzucha. Jest on spowodowany przez zwiększone gromadzenie się tłuszczu w tkance podskórnej oraz nieprawidłowym działaniem układu limfatycznego i krwionośnego.

Aby pozbyć się cellulitu, istnieje kilka opcji, takich jak:

  • Dieta i regularna aktywność fizyczna – utrata tłuszczu oraz poprawa krążenia mogą pomóc w zredukowaniu cellulitu.
  • Masaże – masaże specjalnie zaprojektowane do walki z cellulitem mogą pomóc w poprawie krążenia i rozluźnieniu tkanki tłuszczowej. Alternatywą masaży może być zabieg urządzeniem tzw. fali uderzeniowej Shock Wave, który znacząco rozbija, rozluźnia i poprawia krążenie w wybranym obszarze skóry. Zabieg ten jest zupełnie bezbolesny a przy tym niebywale skuteczny i przyjemny.
  • Zabiegi kosmetologiczne – takie jak mezoterapia igłowa, zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych np. RET /CET lub specjalnego lasera mogą pomóc w zwiększeniu krążenia i poprawie elastyczności skóry, tym samym zmniejszenia jego widoczności. Doskonałym uzupełnieniem powyższych, może być również zabieg poprawiający metabolizm organizmu np. presoterapia tzw. Limfodrenaż. 
  • kremy i balsamy – mogą być one stosowane jako uzupełnienie innych metod walki z cellulitem, jednak nie są one w stanie całkowicie pozbyć się tego problemu.

Należy pamiętać, że pozbycie się cellulitu może wymagać dłuższego czasu i wielu prób, a także, że jego powrót w przyszłości jest całkiem możliwy. Dlatego ważne jest, aby kontynuować zdrowe nawyki i utrzymywać odpowiednią wagę ciała.

Podsumowując, walka z cellulitem wymaga połączenia różnych metod, takich jak zdrowa dieta, regularna aktywność fizyczna, masaże i zabiegi medycyny estetycznej, a także odpowiednie kosmetyki. Nie można zapominać również o systematycznym spożywaniu dużej ilości wody, ma ona kluczowe znaczenie w profilaktyce całego organizmu, w tym również pozwala na redukcję i wydalanie zbędnego tłuszczu z organizmu. Niewątpliwie warto również unikać palenia tytoniu oraz nadmiernego spożywania alkoholu.

Loading

0